Policja - dwóch nastolatków wyrwało dziewczynce aparat słuchowy
Źródło: Google StreetView

Skradziono niesłyszącej od urodzenia dziewczynce aparat słuchowy. Policja szuka dwóch nastolatków

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
11 Sierpnia 2020

Policja informuje, że do zdarzenia doszło na ul. Starołęckiej w Poznaniu między godz. 14 a 15. W pewnej chwili na rowerach do dziewczynki podjechało dwóch nastolatków. Jeden z nich wyrwał jej aparat.

Julka od urodzenia jest niesłysząca. Pierwszy raz dźwięki usłyszała dzięki wszczepionemu aparatowi. Właśnie jej go skradziono.
Podczas spaceru podjechało do niej dwóch nastolatków, którzy zabrali jej aparat. Policja już ich szuka, a komendant wyznaczył wysoką nagrodę za pomoc w schwytaniu złodziei.
Poznańska policja szuka dwóch nastolatków, którzy w miniony poniedziałek 10 sierpnia zabrali 12-letniej dziewczynce aparat słuchowy.

Policja informuje, że do zdarzenia doszło na ul. Starołęckiej w Poznaniu między godz. 14 a 15.

Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragediiWideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragediiCzytaj dalej

- Julia wybrała się z siostrą i mamą na spacer. Szły ulicą Starołęcką na wysokości numeru 170. W pewnej chwili na rowerach nadjechało dwóch nastolatków. Ich wiek mama dziewczynek określiła na 12 - 15 lat.

Nie zatrzymując się, jeden z nich złapał za aparat słuchowy na uchu Julii i go wyrwał. Obaj szybko odjechali z miejsca kradzieży - poinformował Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Dziewczynka dzięki rodzicom i lekarzom miała wszczepiony implant słuchu. Takie urządzenie posiada zewnętrzny procesor dźwięku, który potocznie nazywany jest właśnie aparatem słuchowym.
Skradzione urządzenie to Cochlear Nucleus CP 810 w kolorze beżowym. Na urządzeniu poza numerem fabrycznym nie ma żadnych napisów.

Wartość skradzionego urządzenia to około 38 000 zł. Niestety rodziców dziewczynki nie stać na zakup nowego urządzenia. Firma serwisująca aparaty słuchowe na razie udostępniła zastępcze urządzenie, dzięki któremu 12-latka słyszy.

Policja - Rzecznik wielkopolskiej policji informuje, że rodzina prosi, by na razie nie organizować zbiórek na nowy aparat.

Sprawą zajmują się funkcjonariusze z poznańskiej policji. Apelują do mieszkańców, by przekazywali wszelkie informacje, które mogą pomóc w szybkim ustaleniu sprawców.
- Komendant miejski policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę za pomoc w odzyskaniu aparatu i ustaleniu sprawców - przekazał Andrzej Borowiak.

Informacje można przekazać pod specjalny nr telefonu – 519 064 626

Zobacz także:

1. Wideo - Wybuch w Bejrucie nagrany z jadącego auta. Fala uderzeniowa zniszczyła BMW
2. Rekordowa kontrola policji. Ten kierowca dostał 21 punktów karnych i gigantyczny mandat. Nietypowa przyczyna szaleńczego rajdu
3. Wideo - Spektakularny wypadek trzech motocyklistów. Motocykl dosłownie wystrzelił w powietrze
4. Simon Cowell ma złamany kręgosłup . Koszmarny wypadek jurora „Idola” i „X Factor”
5. Koszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matki
6. Wideo - Przerażający wypadek z Łodzi. Kompletnie pijany motocyklista zabił swojego kolegę

Następny artykuł