Policja - Kierowca BMW potrącił policjanta
Źródło: Policja.pl

Policjant potrącony podczas próby zatrzymania BMW. Kierowca uciekł

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
10 Sierpnia 2020

Policja otrzymała zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Policjanci z myszkowskiej drogówki usiłowali zatrzymać BMW do kontroli drogowej. Gdy prowadzący BMW nie zatrzymał się do kontroli, patrol rozpoczął pościg.

​Policjant drogówki z Myszkowa w województwie śląskim został w piątek 7 sierpnia niegroźnie potrącony. Do zdarzenia doszło podczas próby zatrzymania uciekającego przed policją kierowcy BMW.
Funkcjonariusz ma stłuczoną rękę, nogę i kręgosłup. Aktualnie policja szuka sprawcy potrącenia.

Oficer prasowa myszkowskiej policji asp. sztab. Barbara Poznańska poinformowała, że policjanci z myszkowskiej drogówki usiłowali zatrzymać BMW do kontroli drogowej w związku z podejrzeniem, że kierowca może być nietrzeźwy.

Gdy prowadzący BMW nie zatrzymał się do kontroli, patrol rozpoczął pościg. Policjanci dogonili uciekiniera, gdy na ul. Kościuszki auto stanęło na czerwonym świetle.

Policja otrzymała zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy BMW.

Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragediiWideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragediiCzytaj dalej

Radiowóz zatrzymał się z lewej strony, a funkcjonariusze chcieli wyciągnąć kierowcę na zewnątrz.

„Wówczas kierowca BMW z impetem ruszył, potrącając policjanta. Poturbowany funkcjonariusz trafił na badania do szpitala” - relacjonowała rzeczniczka.
Obrażenia doznane przez policjanta nie zagrażały jego życiu. Stwierdzono u niego ogólne stłuczenia, m.in. ręki, nogi i kręgosłupa.

Po opatrzeniu został wypisany i dalej leczyć się będzie w domu. Ofiarą zdarzenia jest doświadczony funkcjonariusz drogówki, z ok. 10-letnim stażem pracy.

Policja - Kierowca BMW zdołał uciec policjantom. Aktualnie trwają jego poszukiwania.

„Prowadzone są intensywne działania operacyjne” - powiedziała asp. sztab. Barbara Poznańska.
Na tym etapie poszukiwań policja jeszcze nie precyzuje, czy ustalono już tożsamość kierowcy BMW. O tym, że jest poszukiwany, powiadomiono również służby w ościennych miejscowościach.

Potrącenie policjanta podczas próby zatrzymania może być zakwalifikowane jako przestępstwo z art. 224 Kodeksu karnego - „kto, stosując przemoc lub groźbę bezprawną, w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego albo osoby do pomocy mu przybranej do przedsięwzięcia, albo zaniechania prawnej czynności służbowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

Zobacz także:

1. Wideo - Wybuch w Bejrucie nagrany z jadącego auta. Fala uderzeniowa zniszczyła BMW
2. Rekordowa kontrola policji. Ten kierowca dostał 21 punktów karnych i gigantyczny mandat. Nietypowa przyczyna szaleńczego rajdu
3. Wideo - Spektakularny wypadek trzech motocyklistów. Motocykl dosłownie wystrzelił w powietrze
4. Simon Cowell ma złamany kręgosłup . Koszmarny wypadek jurora „Idola” i „X Factor”
5. Koszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matki
6. Wideo - Przerażający wypadek z Łodzi. Kompletnie pijany motocyklista zabił swojego kolegę

Następny artykuł