Policja szuka właściciela auta porzuconego na torach
Źródło: zDrogi.pl

O włos od tragedii. Ktoś postawił auto na torach. Policja szuka właściciela

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
10 Sierpnia 2020

Policja prowadzi czynności w kierunku narażenia ludzi na niebezpieczeństwo. Samochód został ściągnięty z nasypu przy pomocy holownika i zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Policja szuka właściciela samochodu, który został porzucony w niedzielę wieczorem na torach linii kolejowej Sątopy - Łankiejmy w województwie warmińsko-mazurskim.

Policja prowadzi czynności w kierunku narażenia ludzi na niebezpieczeństwo.

Jak poinformowała asp. Ewelina Piaścik z kętrzyńskiej policji, w niedzielę po godzinie 20 dyspozytor PKP zgłosił, że na torowisku w okolicy miejscowości Pleśno znajduje się porzucony samochód.

W pobliżu nie było jednak nikogo.

Policjanci potwierdzili na miejscu, że auto marki Ssangyong zawiesiło się na nasypie kolejowym. Przód oraz tył pojazdu tarasował dwa tory, kompletnie uniemożliwiając ruch pociągów w obu kierunkach.
Co dziwniejsze - w tym miejscu nie ma przejazdu kolejowo-drogowego. Auto najprawdopodobniej wjechało na tory wprost z pola.

Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragediiWideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragediiCzytaj dalej

„Dzięki Bogu, że ktoś to zauważył i zawiadomił służby. Maszynista szynobusu relacji Olsztyn - Korsze został wcześniej poinformowany, że w tym rejonie jest przeszkoda i zatrzymał się przed nią. Szynobusem podróżowało 10 pasażerów, nikomu nic się nie stało” - mówiła w rozmowie z portalem interia.pl asp. Ewelina Piaścik.

Samochód został ściągnięty z nasypu przy pomocy holownika i zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Według ustaleń funkcjonariuszy pojazd od 9 lat nie ma aktualnych badań technicznych. Nie posiada również aktualnego ubezpieczenia OC.

Policja - "Obecnie ustalamy, kto jest właścicielem tego pojazdu, kto go użytkował i zostawił"

„Obecnie ustalamy, kto jest właścicielem tego pojazdu, kto go użytkował i zostawił” - przekazała asp. Piaścik.

W tej sprawie prowadzone będą czynności w kierunku narażenia ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zobacz także:

1. Wideo - Wybuch w Bejrucie nagrany z jadącego auta. Fala uderzeniowa zniszczyła BMW
2. Rekordowa kontrola policji. Ten kierowca dostał 21 punktów karnych i gigantyczny mandat. Nietypowa przyczyna szaleńczego rajdu
3. Wideo - Spektakularny wypadek trzech motocyklistów. Motocykl dosłownie wystrzelił w powietrze
4. Simon Cowell ma złamany kręgosłup . Koszmarny wypadek jurora „Idola” i „X Factor”
5. Koszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matki
6. Wideo - Przerażający wypadek z Łodzi. Kompletnie pijany motocyklista zabił swojego kolegę

Następny artykuł