Policja - skradziono ministrowi auto
Źródło: YouTube: CAR TV

Złodzieje ukradli ministrowi samochód spod domu w Zakopanem. Policja szuka złodziei

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
10 Sierpnia 2020

Policja - Poszukiwany samochód to Volkswagen T6 California Edition, w kolorze szarym o numerach rejestracyjnych KTT 1L21. Niewykluczone, że złodzieje już wcześniej obserwowali dom wiceministra. Doskonale wiedzieli, gdzie znajduje się łup, oraz byli doskonale przygotowani. Kradzież auta zajęła im niewiele ponad dwie minuty.


W nocy z czwartku na piątek (6-7 sierpnia) nieznani sprawcy zakradli się pod dom wiceministra rozwoju - Andrzeja Guta-Mostowego w Zakopanem i ukradli należącego do niego Volkswagena T6 California.
Ten samochód miał dla nas wartość sentymentalną. Jeździliśmy nim na rodzinne wakacje - mówił w rozmowie z „Faktem” Andrzej Gut-Mostowy.

Skradzionym Volkswagenem minister jeździł na wycieczki razem z żoną i czwórką dzieci. Polityk zawiadomił już policję i apeluje o pomoc w namierzeniu złodziei, którzy ukradli auto z podjazdu posesji przy ul. Nowotarskiej w Zakopanem.

Policja - Poszukiwany samochód to Volkswagen T6 California Edition, w kolorze szarym o numerach rejestracyjnych KTT 1L21.

Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragediiWideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragediiCzytaj dalej

- Kiedy doszło do kradzieży, nie było mnie w domu. Członkowie mojej rodziny nie słyszeli niczego podejrzanego. Obudzili się rano i zorientowali się, że samochodu nie ma - relacjonuje minister w rozmowie z „Faktem".
Sąsiedzi udostępnili nagranie ze swojego monitoringu, na którym widać moment kradzieży Volkswagena.

- Bardzo żałujemy tego samochodu. Mamy piękne wspomnienia z nim związane. Jeździliśmy nim na rodzinne wakacje. Córka zrobiła w Alpach zdjęcie, które udostępniliśmy na potrzeby poszukiwań. Moja rodzina jest sześcioosobowa, dlatego korzystaliśmy z dużego auta, żeby móc wspólnie jeździć na różne uroczystości, do kościoła i na cmentarz - w rozmowie z „Faktem” przyznaje Andrzej Gut-Mostowy.

Wiele wskazuje na to, że złodzieje doskonale wiedzieli, gdzie znajduje się łup, oraz byli doskonale przygotowani. Kradzież auta zajęła im niewiele ponad dwie minuty.

Policja - Niewykluczone, że już wcześniej obserwowali dom wiceministra.

Złodzieje weszli na posesję przy ul. Nowotarskiej w Zakopanem po godz. 3.15 w piątek, 7 sierpnia.
Niemal po chwili odjechali należącym do wiceministra samochodem. Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc w odnalezieniu auta, proszony jest o kontakt z policją.

Agnieszka Szopińska z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem potwierdza, że wpłynęło zgłoszenie o kradzieży.
- Dla nas, jako policji, nie ma znaczenia, do kogo należy samochód. Otrzymaliśmy zgłoszenie, czynności są w toku - podkreśla.

Zobacz także:

1. Wideo - Wybuch w Bejrucie nagrany z jadącego auta. Fala uderzeniowa zniszczyła BMW
2. Rekordowa kontrola policji. Ten kierowca dostał 21 punktów karnych i gigantyczny mandat. Nietypowa przyczyna szaleńczego rajdu
3. Wideo - Spektakularny wypadek trzech motocyklistów. Motocykl dosłownie wystrzelił w powietrze
4. Simon Cowell ma złamany kręgosłup . Koszmarny wypadek jurora „Idola” i „X Factor”
5. Koszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matki
6. Wideo - Przerażający wypadek z Łodzi. Kompletnie pijany motocyklista zabił swojego kolegę

Następny artykuł