Policja - zatrzymany odgryzł funkcjonariuszowi palca
Źródło: zDrogi.pl

Odgryzł policjantowi kawałek palca - Grozi mu surowa kara

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
6 Sierpnia 2020

Policja - Mężczyzna odgryzł funkcjonariuszowi kawałek palca w trakcie zatrzymania. 29-letni Marcin S. wyszedł z więzienia raptem 2 miesiące przed całym zdarzeniem. Mężczyzna był wielokrotnie notowany, m.in. za kradzieże, włamania, a także pobicie.

W trakcie zatrzymania po policyjnym pościgu 29-letni Marcin S. odgryzł fragment palca policjantowi.

29-letni Marcin S. wyszedł z więzienia raptem 2 miesiące przed całym zdarzeniem. Mężczyzna był wielokrotnie notowany, m.in. za kradzieże, włamania, a także pobicie.

Dziwne oznaczenia na radiowozach - Co oznaczają? Bardzo ważneDziwne oznaczenia na radiowozach - Co oznaczają? Bardzo ważneCzytaj dalej

Do zdarzenia doszło w połowie lutego. W sobotę rano patrol policji próbował zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę Opla Corsy, który pędził ulicami z prędkością ponad 140 km/h ul. Krzywoustego w Poznaniu.
Kierowca zignorował wezwanie do zatrzymania - policjanci ruszyli w pościg.

Z nagrania rejestratora radiowozu, które udostępniamy w artykule, wynika, że uciekający przed funkcjonariuszami kierowca przejechał przez ścisłe centrum miasta z prędkością przekraczającą 120 km/h. Ponadto kierujący momentami jechał pod prąd i wjeżdżał na torowiska tramwajowe.

Ostatecznie policjanci na ul. Roosevelta przy Międzynarodowych Targach Poznańskich zdołali uderzyć radiowozem w auto uciekiniera, wypychając je na pobocze drogi.

W trakcie zatrzymania 29-latek odgryzł 1,5-cm fragment małego palca prawej dłoni funkcjonariuszowi, który pomagał policjantom obezwładniającym Marcina S.

Mężczyzna usłyszał łącznie sześć zarzutów, dotyczących m.in. jazdy pod wpływem środków odurzających, znieważenia funkcjonariuszy, spowodowania obrażeń ciała u policjanta oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

W środę 5 sierpnia mężczyzna stanął przed Sądem Rejonowym w Poznaniu i przyznał się do winy. Dodał również, że żałuje swojego postępowania. Odmówił jednak składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania.

Policja ścigała mężczyznę przez centrum miasta - pędził ponad 120 km/h.

Mandat za korzystanie z wideorejestratora. W skrajnej sytuacji grozi nam nawet więzienieMandat za korzystanie z wideorejestratora. W skrajnej sytuacji grozi nam nawet więzienieCzytaj dalej

We wcześniejszych wyjaśnieniach oskarżonego, które zostały odczytane przez sąd, mężczyzna powiedział, że w momencie zatrzymania szarpał i ugryzł policjanta, ponieważ „był w szoku". Miał świadomość, że ściga go policja.
„Bałem się zatrzymać samochodu, bo bałem się iść znowu do więzienia. Ja się naprawdę bałem. Chciałem uciec policji, bo nie chciałem mieć konsekwencji” - podkreślił oskarżony.

Kolejna rozprawa odbędzie się pod koniec września. Sąd wówczas będzie przesłuchiwał świadków zdarzenia, w tym policjantów, którzy brali udział w pościgu i ujęciu Marcina S.

W trakcie zatrzymania mężczyzna był pijany, miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze podejrzewali, że może być również pod wpływem środków psychoaktywnych, przewieźli go zatem na oddział toksykologii szpitala im. Franciszka Raszei.

Policja - Mężczyzna odgryzł funkcjonariuszowi kawałek palca w trakcie zatrzymania.

Według lekarzy pobudzenie i agresja 29-latka wskazywały na zażycie przez niego substancji o działaniu podobnym do dopalaczy. Stan zatrzymanego pozwolił na jego przesłuchanie dopiero następnego dnia.

Mężczyźnie grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia.

Zobacz także:

1. Mandat za korzystanie z wideorejestratora. W skrajnej sytuacji grozi nam nawet więzienie
2. Wideo - Śmiertelnie groźny incydent. Żywioł zniszczył samochód w rekordowym tempie
3. Utrata prawa jazdy za... regulację wycieraczek. Nadchodzi rewolucja w przepisach?
4. Przerażający wypadek. Osobowy Volkswagen dosłownie wbił się w ciężarówkę. Zginęła młoda kobieta
5. Prawdziwy dramat - Ucierpiał transport życiodajnego płynu
6. Wideo - Łamał przepisy walcząc o życie. Wszystkiemu winna osa

Następny artykuł