Bon Turystyczny
Źródło: Bank Polski

Policja alarmuje. Oszuści wyłudzają pieniądze na bon turystyczny. Na celowniku rodziny z dziećmi

Piotr DutkaPiotr Dutka
27 Lipca 2020

Bon turystyczny od kilku tygodni elektryzuje polską opinię publiczną. Wraz ze wzrostem popularności tematu, wzrosła również liczba oszustów, którzy naciągają ludzi na metodę bonu turystycznego. Wiele polskich rodzin musi uważać, ponieważ incydenty pojawiają się w całym kraju.

Policja alarmuje. Plaga oszustów wyłudza pieniądze metodą na bon turystyczny. Wiele polskich rodzin zagrożone.

Bon turystyczny jest jednym z głównych tematów, debaty publicznej w naszym kraju. Wiele polskich rodzin skorzysta z tego bonusu. Wraz ze wzrostem liczby zainteresowanych, wzrasta liczba oszustów, chcących wykorzystać ten fakt do swoich celów.

Oszuści podają się za pracowników ministerstwa rozwoju. Zachęcają ludzi do skorzystania ze specjalnej oferty na voucher urlopowy.

Na celowniku oszustów znalazły się osoby, które potencjalnie mogą być rodzicami małoletnich dzieci.

Krętacze informują, że prześlą voucher, gdy potencjalni chętni prześlą pieniądze za dodatkowe cztery dni pobytu na wakacjach. 3 dni urlopu są całkowicie za darmo.

Przepisy są bezlitosne. Surowe kary za przejazd na żółtym świetlePrzepisy są bezlitosne. Surowe kary za przejazd na żółtym świetleCzytaj dalej

Warto napisać o jeszcze innej metodzie. Mowa o bankach, które informują o tym, że docierają do nich sygnały świadczące o tym, że oszuści proszą o zalogowanie się na stronie internetowej i wpłatę części kosztów wyjazdu. Co więcej, mogą prosić o podanie loginu i hasła do bankowości internetowej lub danych karty płatniczej.

Polski Bon Turystyczny przysługuje wyłącznie na dzieci do 18. roku życia i będzie można aktywować go samodzielnie w systemie PUE ZUS, co jasno wynika z komunikatów i informacji przekazywanych przez Ministerstwo Rozwoju, bon turystyczny nie będzie miał formy gotówkowej, środki nie będą wpłacane na konta rodziców.

Zobacz także:

1. Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakuje

2. Karambol w Szczecinie. Zginęło aż sześć osób - Sprawcy grozi długa odsiadka

3. Przepisy są bezlitosne. Surowe kary za przejazd na żółtym świetle

4. Gdzie najciężej zdać prawo jazdy? Nikt się nie spodziewał, że tam może być najtrudniej

5. Kierowco, nowe przepisy coraz bliżej. Tak prosto jeszcze nie było

Następny artykuł