Policja
Źródło: Policja

Policja wprowadza istotne zmiany. Polscy kierowcy będą bardzo zaskoczeni

Piotr DutkaPiotr Dutka
25 Lipca 2020

Polska policja przechodzi przez okres gruntownych zmian. Napisy pomagamy i chronimy to nie jedyne nowości, które zobaczymy na polskich ulicach. W planach instytucji jest wprowadzenie rewolucyjnego pomysłu. Mają na celu zwiększenie widoczności radiowozów oraz zapewnić łatwość w ich rozpoznawaniu.

Policja przejdzie gruntowne zmiany. Kolor radiowozów będzie zaskakiwać.

W ostatnim zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 13 lipca 2020 roku wkrótce na radiowozach pojawią się hasła, pomagamy oraz chronimy. Jednak to nie jedyna zmiana, którą przejdą polskie służby.

Wkrótce planowane są zmiany legislacyjne, które wprowadzą bardzo istotne zmiany w oznakowaniu oraz wyglądzie radiowozów. Policja będzie mogła wykorzystywać odblaskowe oraz żółte barwy.

Tę informacje potwierdził rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji, Mariusz Ciarka: "W dalszych planach jest wyposażanie pojazdów w żółte elementy odblaskowe w celu zwiększenia bezpieczeństwa Policjantów i zwiększenia rozpoznawalności policyjnych radiowozów oznakowanych. Należy jednak pamiętać, że będzie to wymagało wprowadzenia kolejnych zmian w przepisach."

Karambol w Szczecinie. Zginęło aż sześć osób - Sprawcy grozi długa odsiadkaKarambol w Szczecinie. Zginęło aż sześć osób - Sprawcy grozi długa odsiadkaCzytaj dalej

Projekt zmian został zaproponowany już w maju 2019 roku podczas jednych z targów dla służb policyjnych. Przyszłe barwy polskiej policji będą podobne do ich brytyjskich odpowiedników.

Warto zaznaczyć, że nowa kolorystyka będzie zarezerwowana wyłącznie dla najnowszych pojazdów. Starsze radiowozy pozostaną niezmienione.

Zobacz także:

1. Kierowca TIR-a myślał, że nikt nie zauważy. ITD wyprowadziło go z błędu. Dostał gigantyczny mandat

2.Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość

3. Kierowco, nowe przepisy coraz bliżej. Tak prosto jeszcze nie było

4. Gdzie najciężej zdać prawo jazdy? Nikt się nie spodziewał, że tam może być najtrudniej

5. Leciwy maluch „wpadł” w ręce policji. Starszy Pan musiał się gorzko tłumaczyć

Następny artykuł