Policja kontroluje obywateli
Źródło: Lubuska Policja

Policja karze na potęgę. Posypały się mandaty za brak maseczek w przestrzeni publicznej

Piotr DutkaPiotr Dutka
13 Sierpnia 2020

Policja w ostatnich miesiącach stała się najbardziej znienawidzoną grupą społeczną. Pandemia koronawirusa Covid-19 spowodowała, że jest ona zmuszona wystawiać większą ilość mandatów. Tak jest w Nowym Sączu, czyli jednym z głównych ognisk w naszym kraju. Mundurowi mają pełne ręce roboty.

Policja karze za brak maseczki. Informuje, że chodzi o zdyscyplinowanie obywateli.

Koronawirus Covid-19 skutecznie sparaliżował wiele aspektów codziennego życia. Pandemia zmusza nas zwykłych obywateli do zachowania szczególnej ostrożności. Ubieranie maseczek w miejscach zamkniętych jest naszym obowiązkiem. Inna sytuacja jest w tzw. czerwonych strefach.

Od soboty w 19 powiatach w naszym kraju obowiązują zaostrzone zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Jest to spowodowane w głównej mierze znaczącym wzrostem zakażeń koronawirusem. Szczególne ograniczenia wprowadzono między innymi w powiatach: wieluńskim, ostrzeszowskim, rybnickim i nowosądeckim.

Wideo - Jak otworzyć policyjną blokadę z koła za pomocą długopisu. Jest to zdecydowanie prostsze niż Ci się wydajeWideo - Jak otworzyć policyjną blokadę z koła za pomocą długopisu. Jest to zdecydowanie prostsze niż Ci się wydajeCzytaj dalej

W regionach, które są najbardziej zagrożone, wprowadzono oznacznie kolorem czerwonym. Wrócił tam obowiązek zasłaniania nosa i ust nawet na świeżym powietrzu.

Według portalu RMF FM w samym Nowy Sączu oraz powiecie, mandatami w wysokości 500 złotych ukarano aż 37 osób. W trzech przypadkach sprawę skierowano do sądu. Warto dodać, że udzielono kilkuset pouczeń.

"Każdy przypadek naruszenia obowiązujących przepisów spotka się z reakcją Policji. Wzmożone kontrole nie mają na celu karania społeczeństwa, lecz zdyscyplinowania obywateli do przestrzegania obostrzeń, a jednocześnie uświadomienia im skali problemu i zagrożenia, jakie występuje w naszym regionie" - podkreśla Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.

Zobacz także:

1. Ma 68 puntów karnych na swoim koncie i wciąż posiada prawo jazdy. Luka w prawie skrzętnie wykorzystywana przez wielu kierowców

2. Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragedii

3. Policjant potrącony podczas próby zatrzymania BMW. Kierowca uciekł

4. Wideo - Ukraiński kierowca wykonał zdumiewający manewr na drodze

5. Przerażający wypadek. Samochód z impetem uderzył w drzewo. Zginął młody ojciec z nastoletnią córką

Następny artykuł