Policja zatrzymała prawdziwego pirata drogowego
Źródło: policja.pl

Rekordowa kontrola policji. Ten kierowca dostał 21 punktów karnych i gigantyczny mandat. Nietypowa przyczyna szaleńczego rajdu

Piotr DutkaPiotr Dutka
8 Sierpnia 2020

Policja dla wielu osób jest źródłem prawdziwych utrapień. Pewien 42-letni kierowca na pewno nie będzie miło wspominać spotkania z grupą Speed. Swoim motocyklem przemieszczał się z ogromną prędkością i łamał mnóstwo przepisów drogowych. W tym wypadku kara jest gigantyczna.

Policja dokonała rekordowej kontroli. 42-letni pirat drogowy za swój szaleńczy rajd słono zapłaci. Powód może szokować.

Policjanci z lubińskiej drogówki należący do grupy SPEED namierzyli prawdziwego pirata drogowego. Swoim zachowaniem na drodze, stwarzał on poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Według ustaleń policjantów 42-letni legniczanin nie powinien kierować jednośladem, gdyż nie posiadał do tego uprawnień.

Lista jego przewinień jest jednak znacznie dłuższa. Mężczyzna, kierując motocyklem, dwa razy wyprzedzał w miejscu, gdzie jest to niedozwolone, przekroczył linię ciągłą, a następnie w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość aż o 107 km/h!

Swoją szaleńczą jazdę kontynuował bowiem w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Mężczyzna jechał aż 157 km/h. Takie zachowanie na drodze nie mogło ujść płazem.

Mandat za korzystanie z wideorejestratora. W skrajnej sytuacji grozi nam nawet więzienieMandat za korzystanie z wideorejestratora. W skrajnej sytuacji grozi nam nawet więzienieCzytaj dalej

42-letni mieszkaniec Legnicy został nie tylko ukarany mandatem oraz punktami karnymi. Zostało mu również zatrzymane prawo jazdy kat. B. Mężczyzna bowiem, jak się okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.

Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że w ten sposób chciał rozładować napięcie po intensywnej kłótni z żoną. Niestety, ale taki rodzaj terapii antystresowej okazał się niezwykle drogi.

Mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 2 tysięcy złotych oraz aż 21 punktów karnych.

Zobacz także:

1. Przerażający wypadek. Osobowy Volkswagen dosłownie wbił się w ciężarówkę. Zginęła młoda kobieta

2. Wideo - Śmiertelnie groźny incydent. Żywioł zniszczył samochód w rekordowym tempie

3. Wideo - Wybuch w Bejrucie nagrany z jadącego auta. Fala uderzeniowa zniszczyła BMW

4. Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragedii

5. Nadchodzi rewolucja związana z mandatami - zapowiada Ministerstwo Finansów

Następny artykuł