Policja wyłudzenia pieniędzy
Źródło: policja.pl

Policja ostrzega. Oszuści wrócili do wyłudzania pieniędzy metodą „na śmiertelny wypadek”. Tysiącom osób grozi utrata oszczędności

Piotr DutkaPiotr Dutka
7 Sierpnia 2020

Policja ostrzega przed oszustami chcącymi wyłudzić spore sumy pieniędzy. Wrócili oni do niezwykle niebezpiecznej, a zarazem skutecznej metody „na śmiertelny wypadek”. W ostatnim czasie wzmożoną aktywność tego typu procederów odnotowała gorzowska policja.

Policja alarmuje. Oszuści wrócili do metody na „na śmiertelny wypadek”. Tysiącom osób grozi utrata oszczędności.

O tym, że oszuści nie mają żadnych skrupułów, przekonało się wiele osób. W głównej mierze na celowniku takich osób znajdują się ludzi starsi, których niestety łatwiej zmanipulować.

Policja ostrzega, by zachować szczególną ostrożność i każdy przypadek zgłosić odpowiednim służbom. W samą środę, 5 sierpnia, gorzowska policja zanotowała aż 20 zgłoszeń od osób, które rzekomo miały być ofiarami takiego procederu. Na szczęście żadna z nich nie była udana.

Schemat takiego oszustwa wygląda następująco. Ofiarą zawsze jest osoba starsza. Oszust podszywający się pod członka rodziny informują ją o tym, że jej najbliższa osoba spowodowała śmiertelny wypadek. Musi ona wypłacić kaucję, by dana osoba wyszła z aresztu.

Mandat za korzystanie z wideorejestratora. W skrajnej sytuacji grozi nam nawet więzienieMandat za korzystanie z wideorejestratora. W skrajnej sytuacji grozi nam nawet więzienieCzytaj dalej

Oszust prosi osobę o przekazanie wskazanej kwoty pieniędzy osobie, która się do niej zgłosi, bądź pozostawienie gotówki w umówionym miejscu – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Po całej akcji kontakt z oszustem po prostu się urywa.

Policja apeluje, żeby jak najszybciej taką rozmowę przerwać, rozłączyć się i zadzwonić pod numer bliskiej osoby, aby upewnić się, czy taka sytuacja rzeczywiście miała miejsce. Dla policji ogromną szansą na skuteczne zatrzymanie sprawców jest jak najkrótszy okres od zdarzenia do powiadomienia.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast należy poinformować policję dzwoniąc do dyżurnego komendy miejskiej albo pod numer alarmowy 112.

Zobacz także:

1. Koszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matki

2. Przerażający wypadek. Osobowy Volkswagen dosłownie wbił się w ciężarówkę. Zginęła młoda kobieta

3. Wideo - Śmiertelnie groźny incydent. Żywioł zniszczył samochód w rekordowym tempie

4. Utrata prawa jazdy za... regulację wycieraczek. Nadchodzi rewolucja w przepisach?

5. Dziwne oznaczenia na radiowozach - Co oznaczają? Bardzo ważne

Następny artykuł