Policja złapała uciekiniera pod wpływem narkotyków
Źródło: lubuska policja

Wideo - Uciekał przed policją pod wpływem środków psychoaktywnych. Liczba jego przewinień jest przerażająca

Piotr DutkaPiotr Dutka
4 Sierpnia 2020

Do bardzo nietypowej sytuacji doszło w czwartek 30 lipca w Zielonej Górze. Policjanci z tamtejszej drogówki ścigali osobową Hondę Civic, która nie zatrzymała się do kontroli drogowej. Szalony rajd ulicami miasta trwał kilkanaście minut. Kierowca uciekał pod prąd czy jeździł po chodnikach.

Policja zatrzymała kierowcę pod wpływem narkotyków. Szaleńczo uciekał ulicami miasta. Lista jego przewinień jest jednak znacznie okazalsza.

Do nietypowego zdarzenia doszło w czwartek, 30 lipca w Zielonej Górze. Policjanci z tamtejszej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli osobową Hondę Civic. Zwrócili uwagę na fakt, że w samochodzie przebywały 4 osoby.

Kierowca nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać ulicami w centrum miasta. Mundurowi ruszyli w pościg, równocześnie powiadamiając dyżurnego z komendy miejskiej. Policjanci zauważyli, że nagle z samochodu ktoś wyrzucił małą czarną torbę.

Utrata prawa jazdy za... regulację wycieraczek. Nadchodzi rewolucja w przepisach?Utrata prawa jazdy za... regulację wycieraczek. Nadchodzi rewolucja w przepisach?Czytaj dalej


Policjanci jeszcze przez kilkanaście minut gonili uciekającego kierowcę, który łamał prawo na każdej z ulic. Jechał pod prąd oraz wjeżdżał na chodniki, stwarzając realne zagrożenie dla osób postronnych.

Swój szaleńczy rajd, mężczyzna skończył w lesie, gdzie został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Złapano dwie uciekające osoby, a pozostała dwójka przebywająca w pojeździe została zatrzymana przez kolejny patrol, który szybko dotarł na miejsce zdarzenia.

W wyrzuconej podczas pościgu czarnej torebce, znajdowała się metaamfetamina w zapakowanych porcjach. Została ona znaleziona przez inny patrol, który poinformowano o całej sytuacji.

Kierowcą hondy okazał się 28-letni zielonogórzanin, który ma zakaz prowadzenia do 2024 r. W dodatku był naćpany marihuaną i amfetaminą. 28-latek dwa tygodnie wcześniej wyszedł z więzienia, w którym odbywał 7-letni wyrok za rozbój i kradzieże.

Zobacz także:

1. Maseczka w samochodzie albo bardzo surowy mandat. Ministerstwo Zdrowia zapowiada masowe kontrole kierowców

2. Wideo-Koszmarny wypadek na A4. Kierowca osobówki dostał zawału podczas jazdy autostradą

3. Policja się nie patyczkuje. Wakacyjny rekord zatrzymanych uprawnień. Jeszcze więcej kierowców straci swoje prawo jazdy

4. Zabił własne dziecko - Ojciec zaproponował dla siebie karę, prokurator się zgodził

5. Przerażający wypadek. Osobowy Volkswagen dosłownie wbił się w ciężarówkę. Zginęła młoda kobieta

Następny artykuł