ZDrogi.pl
Kobieta została brutalnie zatrzymana przez policję. Wszystko przez brak maseczki

echodnia.eu

Policja skuła kobietę na oczach 9-letniej córki. Zaczęło się od braku maseczki - Wideo

17 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

W niedzielę, 13 czerwca, około godziny 18 doszło do niecodziennej sytuacji. Wychodzącą ze stacji paliw w Kostomłotach kobietę zatrzymali policjanci i kazali jej się wylegitymować. Ta nie zgodziła się, wyjaśniając, że nie popełniła żadnego przestępstwa. Miała zostać potem rzucona na maskę radiowozu i zakuta w kajdanki.

Całe zajście obserwowała 9-letnia córka zatrzymanej. Kobieta relacjonuje, że została obezwładniona, rzucona na auto i na siłę wykręcono jej ręce do tyłu. Założono jej kajdanki, a w trakcie obezwładniania używano wobec niej bardzo dużo siły.

32-letnia kielczanka, wychodząc ze stacji paliw w Kostomłotach Drugich (gm. Miedziana Góra), nie miała na twarzy maseczki i nie chciała się wylegitymować. Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach ma zbadać, czy policjanci mieli podstawy do użycia środków przymusu bezpośredniego.

Policjantom udało się wylegitymować poszkodowaną

Ostatecznie kobieta podała swoje dokumenty i została „wypuszczona” przez policjantów. Po całej sprawie 32-latka zgłosiła się do szpitala, gdzie poddała się obdukcji. W poniedziałek, 14 czerwca została przesłuchana w Biurze Spraw Wewnętrznych Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Kobieta twierdzi, że nie chciała się wylegitymować, ponieważ policjanci nie podali jej żadnego powodu, dla którego miałaby to zrobić. 32-latka domyśla się, że chodziło o brak maseczki - To przecież kuriozalne, żeby teraz, w czasie kiedy obostrzenia są znoszone „przyczepiać się” do czegoś takiego. Poza tym mam problemy z pulsem oraz oddychaniem i w moim przypadku noszenie maseczki nie jest obowiązkowe.

polonez-caro-v6

Przerobili Poloneza na "wyścigówkę". Pod maskę wsadzili silnik V6

CZYTAJ DALEJ

Powodem interwencji było nie stosowanie się do przepisów sanitarnych

Między policjantami a kobietą wywiązała się dyskusja, w której 32-latka podkreślała, że nie popełniła żadnego wykroczenia, zna swoje prawa i nie poda im swoich danych. Wtedy policjanci mieli użyć wobec niej siły.

- Zostałam obezwładniona, rzucona na auto, na siłę wykręcono mi ręce do tyłu, a świadkiem tego zdarzenia było moje dziecko, które siedziało w samochodzie. Założono mi kajdanki, w trakcie obezwładniania używano wobec mnie bardzo dużo siły, byłam ciągnięta za kark - opowiada 32-latka.

Policjanci postawili kobiecie ultimatum - albo poda im swoje dane, albo jej nie wypuszczą. Kobieta w końcu pękła i dała im „to, czego chcieli".

Po wszystkim poszkodowana pojechała na Szpitalny Oddział Ratunkowy, gdzie okazało się, że ma zwichnięty nadgarstek, krwawe podbiegnięcia na ramionach i skręcenie więzadeł w kolanach. Szpital o całym zdarzeniu zawiadomił policję.

Kobieta do dziś nie wie, czemu policjanci chcieli ją wylegitymować, ale domyśla się, że chodziło o to, że nie miała maseczki na twarzy.

Do sytuacji odniosła się policja. Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach Karol Macek wyjaśnia, że interwencja była ona spowodowana niestosowaniem się 32-latki do przepisów sanitarnych.

- W trakcie interwencji kobieta odmówiła podania swoich danych policjantom i wylegitymowania się, co jest jej obowiązkiem. Pomimo kierowanych próśb, kobieta nie zastosowała się do nich, dlatego zostały użyte wobec niej środki przymusu bezpośredniego - tłumaczy policjant.

Z interwencji została sporządzona dokumentacja, kobieta została powiadomiona o możliwości złożenia zawiadomienia w związku z zachowaniem policjantów, z czego skorzystała.

Zgromadzone materiały zostały przekazane do Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, gdzie zostanie oceniona prawidłowość podjęcia interwencji.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: echodnia.eu

Podobne artykuły

koronawis prawo jazdy

Aktualności

Egzaminatorzy i pracownicy WORD strajkują. Co z zaplanowanymi egzaminami?

Czytaj więcej >
Merceds G klasy z kartonu

Aktualności

Zbudował Mercedesa klasy G AMG z kartonu i z tego co znalazł na złomie

Czytaj więcej >
Sposób jazdy może pomóc w diagnozowaniu chorób

Aktualności

Pokaż mi jak jeździsz, a powiem czy grozi ci demencja

Czytaj więcej >
Wypadek motocyklisty. Był pijany, dostał odszkodowanie

Aktualności

Pijany motocyklista z Łodzi zderzył się z samochodem. Dostał odszkodowanie

Czytaj więcej >
Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >