Policja zrobiła nalot na zlot tuningowców
Źródło: Facebook: Wielkopolska Policja

Wielki nalot pod Poznaniem. Posypały się mandaty

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
31 Sierpnia 2020

Policja zorganizowała "nalot" na pod Poznaniem. Na parkingu w Swadzimiu zebrało się kilkadziesiąt aut, które funkcjonariusze postanowili skontrolować. Okazało się, że słusznie. Wiele z nich zostało wysłanych na przymusowe badania do diagnosty.

W Swadzimiu pod Poznaniem (woj. wielkopolskie) spontanicznie zorganizowano zjazd miłośników tuningu. Na zlocie pojawili się również policjanci, którzy przeprowadzili kontrolę około 500 pojazdów. Wiele z nich było zmodyfikowanych w sposób, który nie spełniał wymogów określonych w przepisach.

Podczas kontroli zatrzymano 73 dowody rejestracyjne.

Policja sprawdzała stan techniczny aut oraz trzeźwość kierowców. Mieli pewne zastrzeżenia.

Dramatyczne nagranie z Tomaszowa Lubelskiego. Policja publikuje je ku przestrodzeDramatyczne nagranie z Tomaszowa Lubelskiego. Policja publikuje je ku przestrodzeCzytaj dalej

W trakcie akcji funkcjonariusze sprawdzali, czy modyfikacje, jakie zawierały auta, są zgodne z przepisami. Spora część samochodów była stuningowana tak, że zagrażało to bezpieczeństwu. Jedno z najbardziej skrajnie nieodpowiedzialnych zachowań, zarejestrowane przez mundurowych, to przylepienie folii przyciemniającej na przednią szybę pojazdu.

Podczas kontroli wystawiono 135 mandatów, a wiele z aut zostało skierowanych na obowiązkową kontrolę techniczną w stacjach diagnostycznych. Najczęstsze modyfikacje lub usterki, to m.in. niehomologowane kolorowe żarówki w lampach, zły stan opon czy koła, które wystawały poza obrys pojazdu.

Policja, zdaniem internautów, powinna być tego dnia bardziej wyrozumiała. Uczestnicy spotu zorganizowali zbiórkę na schronisko dla zwierząt.

Jedna z osób została zatrzymana, w związku z podejrzeniem co do jej stanu trzeźwości. Kierowca prawdopodobnie był pod wpływem środków odurzających.

Uczestnicy zebrali się na parkingu pod centrum handlowym. W trakcie spotu zorganizowano zbiórkę na schronisko dla psów, co według internautów było wystarczającym argumentem, aby policjanci nie byli tego dnia tak surowi.

Wielu z internautów uznało nalot za niepotrzebny.

Zobacz także:

1. Wideo - Zniszczył drogi jacht i samochód swojego szefa. Tak nie powinno się jeździć wózkiem widłowym
2. Wideo - Przeciął trzy pasy, wyjeżdżając z IKEA w Krakowie. Wjechał wprost przed BMW
3. Wideo - Cwaniak roku. Kierowca Audi znalazł sposób by ominąć kolejkę do świateł
4. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju
5. Wideo - Przerażający wypadek. Daewoo Matiz z impetem wbił się w osobowego opla. Ucierpiał również rowerzysta
6. Powalające nagranie ze Śląska. Mężczyzna wysiadł z samochodu. To co zrobił później, przechodzi pojęcie

Gamingowy kombajn do gier - ASUS ROG ZEPHYRUS G14 TEST I RECENZJA!

Następny artykuł