Policja zna tożsamość napastnika, który zaatakował furgonetkę działaczy pro-life
Źródło: YouTube: Fundacja Pro Tv

Brutalny atak na furgonetkę działaczy pro-life w Gdańsku. Wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
30 Września 2020

Policja ustaliła tożsamość sprawcy brutalnego ataku na furgonetkę działaczy pro-life, do którego doszło w Gdańsku. Do sieci wyciekło nagranie przedstawiające napaść, która miała miejsce 26 września.

W Gdańsku doszło do brutalnego ataku tajemniczego mężczyzny na furgonetkę Fundacji Pro-Prawo do Życia.
Jak wynika z relacji działaczy, mężczyzna najpierw zablokował im przejazd swoją Toyotą, a następnie zdemolował furgonetkę.

Policja zna już jego tożsamość.

O sprawie poinformowała we wtorek 29 września na swojej stronie internetowej Fundacja Pro-Prawo do Życia.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Do zajścia doszło w sobotę 26 września około godz. 17.00. Furgonetka z napisem „Stop Pedofilii” jechała aleją Grunwaldzką w kierunku centrum Gdańska. Z relacji świadków wynika, że na wysokości ul. Opackiej z jadącej przed furgonetką Toyoty wysiadł mężczyzna, który zablokował działaczom pro-life przejazd.

Agresor podbiegł od strony kierowcy i wyłamał lewe lusterko, po czym wyrywał tablicę rejestracyjną. Po jej oderwaniu zaczął odchodzić wzdłuż ulicy Opackiej, chwilę później jednak wrócił i wyłamał drugie lusterko. Mężczyzna tablicą rejestracyjną bił w szybę pasażera, a później skopał i pogiął maskę pojazdu.

Na koniec z dużą siłą uderzył ręką w przednią szybę, która popękała, a w miejscu uderzenia pozostał krwawy ślad.

Działacze fundacji wezwali na miejsce policję.
Funkcjonariusze przybyli dość szybko i spisali zeznania. Na miejscu pojawił się również technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady. Tych było naprawdę sporo. Między innymi krew, ślad obuwia na masce oraz odcinki palców w różnych miejscach na zdemolowanym aucie

Wpis opatrzono filmikiem, na którym widać jak wyglądał atak mężczyzny. Materiał zawiera wideo nagrane przez kierowcę furgonetki oraz przypadkowego świadka zdarzenia.

Policja ustaliła już tożsamość sprawcy, który uszkodził samochód fundacji.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł