Policja zatrzymała pijanego kierowcę
Źródło: Lubuska Policja

Kompletnie pijany mężczyzna wiózł maleńkie dzieci

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
25 Września 2020

Policja zatrzymała pijanego 27-latka, który wiózł całą swoją rodzinę. Na widok policji nagle zahamował i wjechał w boczną drogę. To zwróciło uwagę funkcjonariuszy, którzy postanowili go skontrolować.

​Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 27-latek, który 22 września został zatrzymany do kontroli przez policjantów z Sulęcina (woj. lubuskie).
Wraz z nim autem jechała jego partnerka oraz ich dwoje dzieci.

Policja zatrzymała pijanego kierowcę. Wiózł swoją rodzinę.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Do interwencji doszło we wtorek (22 września). Policjanci z drogówki prowadzili pomiar prędkości na terenie gminy Sulęcin, gdy ich uwagę zwrócił Opel Corsa, który na widok patrolu nagle zahamował i zjechał w boczną drogę.
„Mundurowi podejrzewali, że zachowanie mężczyzny nie było przypadkowe. Ruszyli za nim i zatrzymali. Już pierwsze kilka słów wymienionych z kierowcą wyklarowało powód jego niechęci do spotkania z funkcjonariuszami. Od mężczyzny było czuć silną woń alkoholu, a kontakt z nim był utrudniony” - poinformowała Klaudia Richter z Komendy Powiatowej Policja w Sulęcinie.

Badanie wykazało, że 27-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Posiadał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - nie był to pierwszy raz, gdy prowadził pod wpływem. Wraz z nim jechała jego partnerka oraz ich dzieci - dwuletnia dziewczynka i roczny chłopiec.

Policja w Sulęcinie zaznacza - „Zachowanie kierowcy uznać należy za zwykłą bezmyślność. Będąc pod wpływem alkoholu, przewoził w aucie całą swoją rodzinę. Aż strach pomyśleć, co mogłoby się stać, gdyby nie reakcja policjantów. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności”.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł