Policja masowo kontrolowała przewoźników bez licencji
Źródło: Policja.pl

Policyjna obława w centrum miasta. Są zatrzymani

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
24 Września 2020

Policja zorganizowała masową akcję w centrum Warszawy. Funkcjonariusze kontrolowali kierowców zajmujących się przewozem osób bez licencji. Wskutek działań zatrzymano trzy osoby, w tym jedną podejrzaną o bycie pod wpływem nielegalnych substancji.

Policjanci w samym centrum stolicy urządzili masowe kontrole przewoźników bez licencji. Chodzi o kierowców pracujących dla firm uber, bolt itp.

Efektem działań było, m.in. zatrzymanie przy Dworcu Centralnym naćpanego kierowcy, który chwilę wcześniej wypuścił pasażerów.

Policja przeprowadziła akcję w trosce o bezpieczeństwo podróżnych.

Polscy kierowcy wniebowzięci. Zapadły kluczowe decyzje, MOPy zmienią się nie do poznaniaPolscy kierowcy wniebowzięci. Zapadły kluczowe decyzje, MOPy zmienią się nie do poznaniaCzytaj dalej

Zobacz także: Kobiety spieszyły się do pracy. Pośpiech przypłaciły wizytą w przydrożnym stawie

Mundurowi w okolicy centrum sprawdzali uprawnienia kierowców do prowadzenia pojazdów, stan techniczny aut oraz trzeźwość kierowców.
W działaniach brali udział również pracownicy laboratorium kryminalistycznego, którzy badali autentyczność dokumentów.

W ramach akcji zatrzymane zostały trzy osoby. Jeden z kierowców podejrzewany jest o obecność narkotyków w organizmie. Wśród zatrzymanych znalazł się również obcokrajowiec, który może przebywać w Polsce nielegalnie. Trzecią osobą jest kierowca, którego auto miało przebieg cofnięty o kilkadziesiąt tysięcy kilometrów.

Policja czeka teraz na wyniki badań osoby podejrzanej o prowadzenie po użyciu nielegalnych środków.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Przejechał 178 km, gdy nagle doszło do wypadku. Nie żyje 52-letni sportowiecPrzejechał 178 km, gdy nagle doszło do wypadku. Nie żyje 52-letni sportowiecCzytaj dalej

Następny artykuł