Policja odłamek lodu
Źródło: policja

Lód z ciężarówki przebił szybę osobówki, jedna osoba trafiła do szpitala

Konrad KarpiukKonrad Karpiuk
23 Lutego 2021

Policja bada okoliczności wypadku w okolicy Zielina. Z ciężarówki spadł spory odłamek lodu i przebił na wylot szybę w Volkswagenie Golfie, który jechał z naprzeciwka. Pasażer trafił do szpitala, a sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.

Policja poszukuje sprawcy wypadku

Policja z Bytowa (woj. pomorskie) podała informacje na swojej stronie o wypadku drogowym z udziałem auta osobowego i ciężarówki. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 21 w okolicach Zielina. Dyżurny bytowskiej komendy otrzymał zgłoszenie przed godziną 11:00.

Na miejsce wysłani zostali policjanci. Udało się ustalić, że na zakręcie w trakcie wymijania pojazdu dostawczego, spadła z niego tafla lodu. Odłamek przebił czołową szybę zielonego Volkswagena Golfa IV.

W wyniku tego zdarzenia ucierpiał pasażer samochodu osobowego. 32-letniego mężczyznę przewieziono do szpitala. Jak jednak informuje policja, jego życiu nie zagraża bezpieczeństwo.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

- Policjanci zabezpieczyli ślady zdarzenia, wykonali oględziny miejsca wypadku oraz uszkodzonego samochodu. Śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku - czytamy na stronie policji z Bytowa.

Policja

Jak ustalili funkcjonariusze, samochód ciężarowy nie zatrzymał się i odjechał w kierunku Miastka. Obecnie kierowca jest poszukiwany przez policję.

Wiadomo, że pojazd miał białą plandekę. Funkcjonariusze apelują do świadków zdarzenia i osób, które posiadają informacje na temat kierującego ciężarówką, o kontakt z dyżurnym bytowskiej komendy. Można dzwonić pod telefony 47 74 38 300 lub 47 74 38 222.

Policja apeluje kierowców o dokładnie odśnieżanie aut. Stawką jest bezpieczeństwo

Przypadków, w których lód spada z nieodśnieżonego auta na innych uczestników drogi, jest zimą całkiem sporo. Dotyczy to nie tylko kierowców aut ciężarowych i dostawczych, ale także osobowych. Zamarznięty śnieg, jak i lód poważnie zagraża bezpieczeństwu innych uczestników ruchu, czego zresztą dowodzi ten wypadek.

Oczywiście w przypadku kierowców ciężarówek nie jest to łatwe, pojazdy są wysokie, a nie na wszystkich Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) są rampy do odśnieżania. Jednak na tyle na ile to możliwe, należy zadbać o niestwarzanie zagrożenia na drodze.

- Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego nakazują utrzymanie pojazdu w taki sposób, aby nie zagrażał bezpieczeństwu innych uczestników ruchu. Zaleganie lodu na dachu zaparkowanym samochodzie nie jest naruszeniem przepisów, ale gdy jest on na drodze, już tak - napisała Bytowska policja.

Funkcjonariusze apelują o to, aby utrzymywać pojazdy tak, aby był zgodne z przepisami, ale również o szacunek dla zdrowia i życia innych uczestników drogi.

Źródło: Policja

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł