Policja zatrzymała wandala, który zniszczył kilkanaście aut
Źródło: Policja.pl

Warszawa. Mężczyzna zatrzymany za wybijanie młotkiem szyb w autach

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
22 Grudnia 2020

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zniszczenie kilkunastu aut zaparkowanych na warszawskim Zaciszu. Do zdarzenia doszło w nocy z 11 na 12 grudnia. 27-latek ukrywał się przed funkcjonariuszami w hostelu.

​Policjanci z warszawskiego Targówka zatrzymali 27-latka, który jest podejrzany o zniszczenie kilkunastu samochodów. Do zdarzenia doszło kilka dni temu na warszawskim Targówku.

Jak przekazała mł. asp. Irmina Sulich na ul. Wolbromskiej i Potulickiej młody mężczyzna demolował zaparkowane pod posesjami pojazdy. „Na miejscu mundurowi ujawnili kilkanaście zniszczonych samochodów, które miały wybite szyby” - powiedziała policjantka.

Policja zatrzymała wandala, który zniszczył kilkanaście aut

„Na miejsce przybyła grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła ślady i dokonała oględzin pojazdów. Policjanci bardzo szybko dotarli do większości właścicieli zniszczonych aut i przyjęli od nich zawiadomienie, część z nich już podała wartość strat, pozostali w najbliższym czasie ustalą, jakie straty ponieśli i jaki jest koszt naprawy uszkodzonych samochodów” - dodała Sulich.

W sprawę zaangażowani zostali kryminalni z komisariatu przy ul. Chodeckiej, który w trakcie pracy zabezpieczyli m.in. zapis monitoringu z pobliskich budynków. Po kilku dniach udało się zatrzymać 27-latka, który ukrywał się przed nimi w hostelu, Podczas rozpytania mieszkaniec Targówka przyznał, że uderzał w szyby młotkiem.

Krowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoKrowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Ducato rozerwało się jak kartonowe pudełko. Groźny wypadek na obwodnicy

Po zebraniu materiału dowodowego 27-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty zniszczenia cudzego mienia. Prokurator zastosował wobec mieszkańca Targówka dozór policyjny” - dodała Sulich.
Za zarzucane czyny mężczyźnie może grozić do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Nieznani sprawcy (jak zakładano) zdewastowali 16 aut zaparkowanych na warszawskim Zaciszu. W pojazdach głownie wybito szyby i połamano lusterka. Wciąż spływają kolejne zgłoszenia i dokładna liczba uszkodzonych pojazdów jest nieznana - prawdopodobnie jest ich więcej.

Policja szukała sprawcy ataku od niemal dwóch tygodni

Mieszkańcy Osiedla Zacisze na Targówku naliczyli już 16 zniszczonych przez wandali samochodów. Sprawcy głównie powybijali szyby i ułamywali boczne lusterka. Na policję jednak nadal zgłaszają się pokrzywdzeni, dlatego dokładna skala zniszczeń nie jest jeszcze znana - prawdopodobnie uszkodzonych aut jest więcej.

Jak informuje Radio Kolor, do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę (11-12 grudnia) w okolicach ul. Potulickiej i ul. Wolbromskiej. W sobotę nad ranem jeden z mieszkańców osiedla po wyjściu z domu dostrzegł kilkanaście uszkodzonych samochodów. Pojazdy miały powybijane szyby i ułamane lusterka. - Miałem szczęście, bo wybili mi tylko jedną szybę - mówił mężczyzna.

Zdewastowany został też przystanek Potulicka 03, gdzie zatrzymuje się autobus 262.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

 

Następny artykuł