Policja zatrzymała wandali strzelających do wiat przystankowych
Źródło: Google StreetView

Jeździli BMW po Gostyniu i strzelali z wiatrówki w przystanki autobusowe

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
22 Września 2020

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy przez kilka dni ostrzeliwali z broni pneumatycznej wiaty przystankowe w Gostyniu. Schemat działania zawsze był taki sam - wandale podjeżdżali BMW pod przystanek, a następnie ostrzeliwali wiatę z wnętrza pojazdu. Uszkodzili w ten sposób 10 obiektów.

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 21 i 23 lat, którzy w zeszłym tygodniu ostrzelali z broni pneumatycznej aż 10 przystanków autobusowych.

Chuligani podjeżdżali samochodem w okolice przystanku i z wnętrza pojazdu oddawali strzały w jego kierunku - opisuje Sebastian Myszkiewicz z gostyńskiej policji.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Do zatrzymań wandali doszło w piątek 18 września. Jak ustaliła policja, mężczyźni między 12 a 15 września zdołali uszkodzić aż 10 wiat przystankowych na terenie miasta i gminy Gostyń.

- Ich sposób działania zawsze wyglądał tak samo. Podjeżdżali samochodem bmw w okolice przystanku i z wnętrza pojazdu oddawali strzały w jego kierunku. Posługiwali się pistoletem pneumatycznym zasilanym gazem - dodał Sebastian Myszkiewicz.

Policja zatrzymała wandali, którzy strzelali do wiat przystankowychPolicja zatrzymała wandali, którzy strzelali do wiat przystankowych
KPP Gostyń

Straty wyrządzone przez dwóch mężczyzn oszacowano na niemal 9 tysięcy złotych.

Zatrzymani wkrótce staną przed sądem. Grozi im nawet pięć lat pozbawienia wolności.

Policja, w uzgodnieniu z prokuratorem, zajęła na poczet przyszłej kary i naprawienia szkody pieniądze w kwocie dziewięciu tysięcy złotych.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł