Policja kupuje nowe radiowozy
Źródło: Policja.pl

Policja się zbroi. Kolejne wielkie inwestycje w sprzęt

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
17 Sierpnia 2020

Policja w najbliższym czasie planuje zakup grupo ponad 600 samochodów! Nie chodzi wyłącznie o standardowe pojazdy dla drogówki, prewencji czy wydziałów kryminalnych. W ubiegłym roku formacja zakupiła blisko 1800 sztuk różnego rodzaju sprzętu transportowego za łączną kwotę niemal 240 mln zł. Oprócz radiowozów zainwestowano m.in.: motocykle, więźniarki, łodzie i autobusy.

Policja nadrabia wieloletnie zaległości w modernizacji swojego sprzętu. W ciągu ostatnich kilku miesięcy ogłoszono przetargi na zakup łącznie ponad 600 radiowozów.

Wśród nich znajdziemy również auta dla drogówki, vany dla służb patrolowych czy nieoznakowane pojazdy do pracy operacyjnej, czy jednostek grupy SPEED.

Kilka dni temu poznaliśmy wyniki przetargu na zakup 90 nieoznakowanych samochodów segmentu C realizowanego przez Olsztyńską Komendę Wojewódzką. Nowe Toyoty Corolle w wersji Comfort trafią na drogi w całym kraju i zastąpią najbardziej wyeksploatowane radiowozy.

Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osoboweWideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osoboweCzytaj dalej

Policja w najbliższym czasie planuje zakup grupo ponad 600 samochodów!

Nie chodzi wyłącznie o standardowe pojazdy dla drogówki, prewencji czy wydziałów kryminalnych.

Przykładowo - Policjanci z Krakowa wzbogacą się o „ekologiczne” pojazdy. W ich flocie pojawić się ma 25 hybrydowych aut z nadwoziem kombi.

Ponadto w lutym tego roku Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie ogłosiła przetarg na zakup „pojazdu specjalistycznego z platformą szturmową”, który będzie wyposażony w podnoszone pomosty. Pojazd służyć ma do działań antyterrorystycznych i ratownictwa.

Policja - Specjalistyczny sprzęt trafić ma do Krakowa najpóźniej w połowie maja przyszłego roku.

Z kolei warszawska drogówka wzbogaci się wkrótce m.in. o dwa mobilne centra nadzoru nad ruchem drogowym oraz ciężarowy holownik pojazdów.

Ponadto pojawić się mają również dwa „skrycie opancerzone” SUV-y (odporność balistyczna minimum VR6) dla Komendy Głównej Policji.

Łącznie, w ramach przetargów ogłoszonych w samej tylko pierwszej połowie bieżącego roku do Policji trafić może grubo ponad 600 nowych aut.

W ubiegłym roku formacja zakupiła blisko 1800 sztuk różnego rodzaju sprzętu transportowego za łączną kwotę niemal 240 mln zł. Oprócz radiowozów zainwestowano m.in.: motocykle, więźniarki, łodzie i autobusy.

Zobacz także:

1. Wideo - Pieszy cudem uniknął śmierci. Nagranie może przerażać
2. Już wiemy, dlaczego 11-letni Sebastian wbiegł wprost pod koła furgonetki. Przeszedł przez drzwi awaryjne
3. Ma 68 puntów karnych na swoim koncie i wciąż posiada prawo jazdy. Luka w prawie skrzętnie wykorzystywana przez wielu kierowców
4. Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holowniczą
5. Znaleziono cztery fabrycznie nowe Polonezy. Wśród nich prawdziwy „Biały Kruk”
6. Wideo - Przerażający wypadek. Kobieta po zderzeniu z samochodem wpadła do studzienki kanalizacyjnej

Następny artykuł