policja
Źródło: policja.pl

Wjechał w zaspę i będzie mieć poważne problemy. Policyjna pomoc okazała się pechowa dla 21-latka

Piotr DutkaPiotr Dutka
17 Lutego 2021

Policjanci z komendy w Rucianem-Nidzie przeprowadzili bardzo nietypową kontrolę drogową. Podczas patrolu zauważyli, że pewien młody kierowca potrzebuje pilnej pomocy. Jak się okazało, mężczyzna miał sporo na swoim sumieniu. 21-latkowi grozi bardzo surowa kara.

Policyjna pomoc pomogła w zatrzymaniu nieodpowiedzialnego kierowcy. Młody mężczyzna wpadł w spore tarapaty.

Do tego interesującego zdarzenia doszło 15 lutego w miejscowości Rucianem-Nida w województwie warmińsko-mazurskim. Funkcjonariusze policji podczas rutynowego patrolu zauważyli, że pewien kierowca potrzebuje pomocy. Wjechał w zaspę i nie mógł się z niej wydostać.

Mundurowi bez chwili wahania zdecydowali się na pomoc młodemu kierującemu. Wspólnymi siłami udało się wydostać auto z zaspy. Policjanci postanowili jednak skontrolować pojazd.

Osobowe Audi A3 należało do 21-latka. Badanie policyjny alkomatem wykazało, że mężczyzna jest trzeźwy. Funkcjonariusze zdecydowali się na wykorzystanie testera narkotyków. Jak się potem okazało, był to strzał w 10.

Wykazał on obecność amfetaminy w organizmie kierującego. W tej sytuacji mężczyźnie pobrana została krew do dalszych badań, które mają określić dokładną ilość zakazanej substancji.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

- W trakcie przeszukania audi w podłokietniku policjanci znaleźli torebkę strunową z białym proszkiem. Wstępne badanie testerem wykazało, że jest to amfetamina - przekazała nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Wiadomo, że mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie czeka na dalszy rozwój wydarzeń. W sytuacji gdy badania potwierdzą obecność narkotyków w organizmie mężczyzny, usłyszy on zarzut kierowania pojazdem pod działaniem narkotyków.

Równie istotna będzie ekspertyza białego proszku, który został zabezpieczony w samochodzie 21-latka. Jeżeli okaże się, że jest to amfetamina, odpowie ona za jej posiadanie. Warto dodać, że kierowcy grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Niestety, ale nie jest to jedyna, tego typu sytuacja, która miała miejsce w naszym kraju w ostatnim czasie. Do niecodziennego zdarzenia doszło w Baranowie Sandomierskim. W samym środku nocy, lokalna jednostka policji otrzymała bardzo ciekawe zgłoszenie, które dotyczyło uszkodzenia płotu prywatnej posesji.

Z relacji poszkodowanego wynikało, że kierujący osobowym Renault Scenic wjechał w ogrodzenie a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Gdy policja przybyła na ulice Kościuszki zastała uszkodzony samochód, a także zniszczone ogrodzenie.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł