ZDrogi.pl
Policja

Małopolska Policja

Senior uciekał przed policją swoim Audi. Spadł ze skarpy i uderzył w mur

16 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Policja w głównej mierze jest odpowiedzialna za zapewnienie nam odpowiedniego bezpieczeństwa na drodze. Czasami jednak trafi im się pirat drogowy sporego kalibru. Tak było i tym razem w Małopolsce. 60-latek uciekając przed funkcjonariuszami spadł ze skarp

Policja znów ujęła groźnego pirata drogowego. Szaleńczy rajd nietrzeźwego seniora mógł zakończyć się prawdziwym dramatem. 

Piraci drogowy to bardzo poważny problem, z którym musimy borykać się na naszych polskich drogach. Stwarzają oni ogromne niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu, bardzo często będą powodem wielu tragicznych wypadków.

Pewien pijany 60-latek przekroczył wszelkie granice. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraził zdrowie oraz życie wielu osób. 

Do tego niezwykle groźnego incydentu doszło w miejscowości Połom Duży w Małopolsce. Pewien mężczyzna uciekając przed policją, spadł z wysokiej skarpy, przebił ogrodzenie przydrożnej posesji a następnie z ogromnym impetem wbił się w betonowy mur.

Policja ujęła kolejnego pirata drogowego. Senior złamał większość przepisów ruchu drogowego.

Według informacji przekazanych przez rzecznika małopolskiej policji Sebastiana Glenia, funkcjonariusze drogówki z Nowego Wiśnicza zauważyli białe audi wyprzedzające w rejonie przejścia dla pieszych.

Szaleńcza jazda kierowcy, bardzo ich zainteresowała, dlatego przystąpili do pogoni za piratem drogowym. Włączyli także sygnały dźwiękowe i błyskowe nakazujące kierowcy zatrzymanie pojazdu.

Niestety, ale kierowca nie reagował na ich polecenia i kontynuował swoją ucieczkę. Gwałtownie przyśpieszył i nie zaważał na fakt, że łamie przepisy ruchu drogowego. 

- Po półkilometrowej ucieczce, pokonując z dużą prędkością łuk drogi 60-latek stracił panowanie nad pojazdem i zjechawszy z drogi uderzył w znak drogowy, a następnie zjeżdżając ze skarpy przebił ogrodzenie przydrożnej posesji i jazdę zakończył uderzeniem w betonowy mur oporowy - - przekazał rzecznik Gleń.

Mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Pomimo tego, uzyskał on pomoc od policjantów, którzy go zatrzymali. 

Jak się potem okazało, mężczyzna był pijany. W jego organizmie wykryto promil alkoholu. W większości przypadków, zachowanie pijanych kierowców jest po prostu niezrozumiałe.

fot. Małopolska policja

Teraz leciwego pirata drogowego czekają spore kłopoty. Warto podkreślić, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej zagrożone jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności.

Z kolei jazda pod wpływem alkoholu może oznaczać aż 2 lata więzienia, odebranie prawa jazdy oraz wysoką karę pieniężną. Oczywiście sprawca odpowie również za szereg wykroczeń, które popełnił podczas ucieczki przed policjantami.

Piotr Dutka

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie musclecary również powodują u mnie szybsze bicie serca.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Policja poszukuje złodzieja paliwa. Trzykrotnie zatankował i nie zapłacił

Aktualności

Policja poszukuje tego mężczyzny. Popełnił przestępstwo

Czytaj więcej >

Aktualności

41-letni motocyklista zaatakował rowerzystę maczetą. Poszkodowany stracił dłoń

Czytaj więcej >

Aktualności

Strażak otrzymał wezwanie do wypadku. Gdy zobaczył ofiarę jego serce zamarło

Czytaj więcej >

Aktualności

Egzaminy na prawo jazdy będą zdecydowanie droższe? Przyszłe opłaty będą dużo wyższe

Czytaj więcej >
18-latek zaatakował przechodnia nożem, bo zwrócił mu uwagę

Aktualności

Zwrócił 18-latkowi uwagę, aby nie kopał samochodów. Otrzymał pięć ciosów nożem

Czytaj więcej >
Artur szpilka popełnił trzy wykroczenia. Pochwalił się tym w sieci

Aktualności

Artur Szpilka zamieścił nagranie w sieci. Popełnił przynajmniej trzy wykroczenia

Czytaj więcej >