Policja zatrzymała pijanego kierowcę autobusu
Źródło: Materiały Policyjne

Pijany kierowca wiózł dzieci do szkoły. Opiekował się nimi pijany opiekun

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
16 Września 2020

Policja prowadzi aktualnie rutynowe kontrole autobusów szkolnych w ramach akcji, której misją jest poprawa bezpieczeństwa najmłodszych. W trakcie jednej z nich udało się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę... jak się okazało nie tylko on był pod wpływem alkoholu.

Policjanci z drogówki zatrzymali do rutynowej kontroli autobus wiozący dzieci do szkoły w powiecie kutnowskim. Po przebadaniu alkomatem kierującego okazało się, że ma on blisko promil alkoholu w organizmie. Jak się potem okazało, nietrzeźwy był również jadący autobusem opiekun dzieci.

Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?Czytaj dalej

Dzisiaj grzeje:

1. Istotne zmiany dotyczące przeglądu technicznego już wkrótce? Ciężej będzie przejść obowiązkowe badanie
2. Wielki sekret Japonii ujawniony. Minister obrony powiedział prawdę. Chodzi o UFO
3. Policjanci wjechali na rondo pod prąd. Radiowóz wywrócił się po zderzeniu z osobówką

Policja w Kutnie prowadzi działania, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży przewożonych do i ze szkół. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. stan techniczny pojazdów, uprawnienia kierowców oraz ich stan trzeźwości.

„Podczas policyjnej akcji w poniedziałek skontrolowano autobus szkolny, który dojeżdżał do jednej ze szkół w powiecie kutnowskim. Badanie trzeźwości 60-latka wykazało, że w jego organizmie jest prawie promil alkoholu. Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, co zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 60-latek straci teraz prawo jazdy i odpowie przed sądem” - przekazała Edyta Machnik z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Policja zatrzymała pijanego kierowcę autobusuPolicja zatrzymała pijanego kierowcę autobusu
Materiały Policyjne

Policja nie poprzestała na kontroli kierowcy i wkrótce okazało się, że także 63-latek, który sprawował opiekę nad dziećmi, miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna odpowie za podjęcie pracy w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara aresztu lub grzywny, a także dyscyplinarne zwolnienie.

Zobacz także:

1. Popełnił kolosalny błąd na grzybobraniu. Nigdy nie rób jak on, trafił do szpitala
2. Ogromny skandal w sporcie. Podawał podopiecznym doping na stacjach benzynowych i w fast foodach
3. Wideo - Legendarny Fiat 125p z silnikiem 2.0. Ten tuning robi wrażenie
4. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku
5. Bigos z wasabi, czyli Polonez przyrządzony po japońsku
6. Viki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni Eurowizji

ORZEŹWIAJĄCA LEMONIADA ARBUZOWA. PYCHA!

Następny artykuł