ZDrogi.pl
policja

policja.pl

Policja ma nowy, skuteczny sposób na karanie kierowców. W jeden dzień ukarano ponad 400 osób

15 Listopada 2020

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Policja wpadła w posiadanie nowego, rewolucyjnego sprzętu, który w bardzo dokładny i bezwzględny sposób wyłapuje kierowców łamiących przepisy. Statystyki nie mają litości oraz nie pozostawiają żadnych wątpliwości. W jeden dzień złapano ponad 400 osób.

Policja ma nowy, skuteczny sposób na karanie kierowców? Wystawiła ponad 400 mandatów w jeden dzień!

 Zadaniem policjantów jest zapewnienie bezpieczeństwa na polskich drogach i nie tylko. Wiele osób łamie przepisy, nie stosując się do panujących zasad. Holandia wprowadziła rewolucyjne rozwiązanie, które w skuteczny sposób ukarze tych, którzy stwarzają zagrożenie na drodze. 

Mowa o kamerach wyłapujących kierowców korzystających z telefonów komórkowych.  Tylko w jeden dzień doszło do ukarania aż 400 kierowców, którzy złamali przepisy. 

 Co najdziwniejsze i najbardziej szokujące dokonały tego jedynie 2 kamery umiejscowione na wiadukcie. Jeśli mamy być szczerzy, efekt jest piorunujący. 

Wiadomo, że kolejne kraje chcą włączyć się do walki z osobami korzystającymi z telefonów podczas jazdy. Pionierem w tym aspekcie była Australia, w której system sprawdził się idealnie, skutecznie redukując zagrożenia na drodze. W Europie, pierwsi takie rozwiązanie wprowadzili Holendrzy, którzy bardzo chwalą sobie takowy sposób na karanie kierujących. 

Ta specjalna kamera jest w pewnym sensie rozbudowanym fotoradarem, który w bardzo skuteczny sposób może zajrzeć do prywatnego samochodu i wyłapać czy w danym momencie korzystasz z telefonu komórkowego. Szybkie zdjęcie i mandat gotowy. 

Holandia wprowadza kamery 16 listopada, czyli w najbliższy poniedziałek. Niedawno przeprowadzono testy systemu. Trwały 32 godziny i obejmowały je dwie kamery. Jedna na autostradzie, druga na drodze krajowej. Wyłapano aż 400 przewinień! Wynik może zdziwić niejednego. 

Mandat za korzystanie z telefonu w trakcie jazdy wynosi w Holandii 240 euro, czyli w przeliczeniu na złotówki ponad 1000 złotych! Warto podkreślić, że patrząc na skale problemu, takiego rozwiązania, już wkrótce możemy spodziewać się i w naszym kraju.

Podobne artykuły

Wypadek motocyklisty. Był pijany, dostał odszkodowanie

Aktualności

Pijany motocyklista z Łodzi zderzył się z samochodem. Dostał odszkodowanie

Czytaj więcej >
Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >