policja
Źródło: policja.pl

Policja ma nowy, skuteczny sposób na karanie kierowców. W jeden dzień ukarano ponad 400 osób

Piotr DutkaPiotr Dutka
15 Listopada 2020

Policja wpadła w posiadanie nowego, rewolucyjnego sprzętu, który w bardzo dokładny i bezwzględny sposób wyłapuje kierowców łamiących przepisy. Statystyki nie mają litości oraz nie pozostawiają żadnych wątpliwości. W jeden dzień złapano ponad 400 osób.

Policja ma nowy, skuteczny sposób na karanie kierowców? Wystawiła ponad 400 mandatów w jeden dzień!

Zadaniem policjantów jest zapewnienie bezpieczeństwa na polskich drogach i nie tylko. Wiele osób łamie przepisy, nie stosując się do panujących zasad. Holandia wprowadziła rewolucyjne rozwiązanie, które w skuteczny sposób ukarze tych, którzy stwarzają zagrożenie na drodze.

Mowa o kamerach wyłapujących kierowców korzystających z telefonów komórkowych. Tylko w jeden dzień doszło do ukarania aż 400 kierowców, którzy złamali przepisy.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie warto łamać przepisów przy policji. Reakcja mundurowych mogła być tylko jedna - Wideo

2. Ujawnili prawdę o Ryanair. Wszystko w czasie pandemii, trudno się nie zdziwić

3. 46-letni mężczyzna wracał z grzybobrania. Umierał w męczarniach

Co najdziwniejsze i najbardziej szokujące dokonały tego jedynie 2 kamery umiejscowione na wiadukcie. Jeśli mamy być szczerzy, efekt jest piorunujący.

Wiadomo, że kolejne kraje chcą włączyć się do walki z osobami korzystającymi z telefonów podczas jazdy. Pionierem w tym aspekcie była Australia, w której system sprawdził się idealnie, skutecznie redukując zagrożenia na drodze. W Europie, pierwsi takie rozwiązanie wprowadzili Holendrzy, którzy bardzo chwalą sobie takowy sposób na karanie kierujących.

Ta specjalna kamera jest w pewnym sensie rozbudowanym fotoradarem, który w bardzo skuteczny sposób może zajrzeć do prywatnego samochodu i wyłapać czy w danym momencie korzystasz z telefonu komórkowego. Szybkie zdjęcie i mandat gotowy.

Bliskie spotkanie z jeleniem. Kierowca nie miał żadnych szans na reakcje - WideoBliskie spotkanie z jeleniem. Kierowca nie miał żadnych szans na reakcje - WideoCzytaj dalej

Holandia wprowadza kamery 16 listopada, czyli w najbliższy poniedziałek. Niedawno przeprowadzono testy systemu. Trwały 32 godziny i obejmowały je dwie kamery. Jedna na autostradzie, druga na drodze krajowej. Wyłapano aż 400 przewinień! Wynik może zdziwić niejednego.

Mandat za korzystanie z telefonu w trakcie jazdy wynosi w Holandii 240 euro, czyli w przeliczeniu na złotówki ponad 1000 złotych! Warto podkreślić, że patrząc na skale problemu, takiego rozwiązania, już wkrótce możemy spodziewać się i w naszym kraju.

Zobacz także:

1. Agata Duda zabrała głos ws. narażonych ciąż. Wiele osób będzie po prostu wściekłych

2. Efektowne zwycięstwo Polaków na zakończenie eliminacji. Rywale nie mieli najmniejszych szans

3. Nietrzeźwy Ukrainiec uciekał przed kierowcą lawety, którą wcześniej wezwał. Powód odbiera mowę

4. Nadciąga nowa Honda Civic. Jedenasta generacja zadebiutuje już w przyszłym tygodniu

5. Piesi uciekali w popłochu przed kierowcą Skody. Stracił prawo jazdy przez jeden szczegół

6. Rząd wspiera rozwój fotowoltaiki. Ogromne pieniądze czekają na Polaków

7. Pod Warszawą powstaje osiedle dla katolików. Każdy dom ze świętym patronem i cudownym medalikiem

Następny artykuł