Policja poszukuje wandali, którzy zdewastowali 16 aut
Źródło: Policja.pl

Warszawa. Wandale zdewastowali 16 aut. Pokrzywdzonych przybywa.

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
14 Grudnia 2020

Policja poszukuje wandali, którzy w nocy z piątku na sobotę zdewastowali 16 aut zaparkowanych na warszawskim Zaciszu. W pojazdach głownie wybito szyby i połamano lusterka. Wciąż spływają kolejne zgłoszenia i dokładna liczba uszkodzonych pojazdów jest nieznana - prawdopodobnie jest ich więcej.

Mieszkańcy Osiedla Zacisze na Targówku naliczyli już 16 zniszczonych przez wandali samochodów. Sprawcy głównie powybijali szyby i ułamywali boczne lusterka. Na policję jednak nadal zgłaszają się pokrzywdzeni, dlatego dokładna skala zniszczeń nie jest jeszcze znana - prawdopodobnie uszkodzonych aut jest więcej.

Jak informuje Radio Kolor, do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę (11-12 grudnia) w okolicach ul. Potulickiej i ul. Wolbromskiej. W sobotę nad ranem jeden z mieszkańców osiedla po wyjściu z domu dostrzegł kilkanaście uszkodzonych samochodów. Pojazdy miały powybijane szyby i ułamane lusterka. - Miałem szczęście, bo wybili mi tylko jedną szybę - mówił mężczyzna.

Zdewastowany został też przystanek Potulicka 03, gdzie zatrzymuje się autobus 262.

Zdarzenie potwierdza warszawska policja, która prowadzi poszukiwania odpowiedzialnych za to wandali.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

- W nocy z piątku na sobotę uszkodzono około 16 samochodów znajdujących się przy ul. Potulickiej i ul. Wolbromskiej. Zabezpieczono monitoring, który znajdował się na okolicznych budynkach. Funkcjonariusze policji są w trakcie badania tej sprawy - powiedział radiu kom. Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

Do policji spływają kolejne zgłoszenia dotyczące uszkodzenia mienia. Poszkodowani wciąż zgłaszają się na komendę, dlatego dokładna liczba uszkodzonych samochodów nie jest jeszcze znana. Zgłoszenia dotyczą przede wszystkim powybijanych w samochodach szyb oraz bocznych lusterek.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł