Policja zatrzymała kierowcę z ogromną ilością narkotyków
Źródło: Policja.pl

Policjanci zatrzymali młodego kierowcę. Nie mogli uwierzyć w to, co trzymał z tyłu w pudle po butach

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
12 Października 2020

Policja w Świdniku zatrzymała do kontroli młodego kierowcę, myśląc, że prowadzi pod wpływem alkoholu. Nie spodziewali się tego, co wyszło w trakcie kontroli. Młody mężczyzna najprawdopodobniej młodość spędzi w więzeniu.

Do zatrzymania 20-letniego kierowcy doszło w województwie dolnośląskim w Świdnicy. Młody mężczyzna wsiadł do swojego Rovera, mimo że wcześniej zażywał narkotyki. Jego sposób jazdy zwrócił uwagę funkcjonariuszy, którzy postanowili zatrzymać go do kontroli.

Jak informuje młodsza aspirant Aleksandra Pieprzycka z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, 20-latek został zatrzymany krótko po północy. Młody mężczyzna prowadził samochód marki Rover.

Policja ustaliła, że mężczyzna jest trzeźwy. Na szczęście "drążyła sprawę" dalej

Polscy kierowcy wniebowzięci. Zapadły kluczowe decyzje, MOPy zmienią się nie do poznaniaPolscy kierowcy wniebowzięci. Zapadły kluczowe decyzje, MOPy zmienią się nie do poznaniaCzytaj dalej

Zobacz także: Kobiety spieszyły się do pracy. Pośpiech przypłaciły wizytą w przydrożnym stawie

Funkcjonariuszy zaniepokoił styl jazdy, mogący wskazywać, że kierowca prowadzi pod wpływem alkoholu. Badanie alkotestem wykazało, że mężczyzna jest trzeźwy. Mimo to 20-latek zachowywał się przez cały czas bardzo nerwowo. To zaniepokoiło policjantów, którzy postanowili wykonać wstępne testy na obecność narkotyków. Badanie wskazało, że mężczyzna jest pod wpływem substancji odurzających. W konsekwencji pobrano mu krew do dalszych badań.

W związku z podejrzeniem, że mężczyzna może mieć przy sobie środki odurzające, sprawdzono wnętrze auta. Na tylnym siedzeniu funkcjonariusze odnaleźli pudełko po butach - w nim znajdował się biały proszek oraz susz roślinny.
Testy wykazały, że była to amfetamina oraz marihuana - policjanci oszacowali, że łącznie znaleziono ponad 300 „rynkowych porcji” narkotyków.

Policja. 20-latek miał w aucie ponad 300 porcji narkotyków

Ponadto okazało się, że tablice rejestracyjne, znajdujące się na aucie, są przypisane do innego pojazdu. Rover, którym poruszał się 20-latek, nie miał ważnych badań technicznych, oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Handel narkotykami jest zagrożony karą nawet 8 lat więzienia. Za posiadanie znacznej ilości takich substancji kara może zostać wydłużona do 10 lat. Na mężczyźnie ciąży także zarzut prowadzenia pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków, poruszanie się pojazdem bez ważnych badań technicznych, stosowanie cudzych tablic oraz brak ubezpieczenia.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Przejechał 178 km, gdy nagle doszło do wypadku. Nie żyje 52-letni sportowiecPrzejechał 178 km, gdy nagle doszło do wypadku. Nie żyje 52-letni sportowiecCzytaj dalej

Następny artykuł