Policja zatrzymała kierowcę z ogromną ilością narkotyków
Źródło: Policja.pl

Policjanci zatrzymali młodego kierowcę. Nie mogli uwierzyć w to, co trzymał z tyłu w pudle po butach

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
12 Października 2020

Policja w Świdniku zatrzymała do kontroli młodego kierowcę, myśląc, że prowadzi pod wpływem alkoholu. Nie spodziewali się tego, co wyszło w trakcie kontroli. Młody mężczyzna najprawdopodobniej młodość spędzi w więzeniu.

Do zatrzymania 20-letniego kierowcy doszło w województwie dolnośląskim w Świdnicy. Młody mężczyzna wsiadł do swojego Rovera, mimo że wcześniej zażywał narkotyki. Jego sposób jazdy zwrócił uwagę funkcjonariuszy, którzy postanowili zatrzymać go do kontroli.

Jak informuje młodsza aspirant Aleksandra Pieprzycka z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, 20-latek został zatrzymany krótko po północy. Młody mężczyzna prowadził samochód marki Rover.

Policja ustaliła, że mężczyzna jest trzeźwy. Na szczęście "drążyła sprawę" dalej

Kierowca BMW celowo wjechał w tłum protestujących kobiet. Są poszkodowane - WideoKierowca BMW celowo wjechał w tłum protestujących kobiet. Są poszkodowane - WideoCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:

1. Samochód TVP wjechał pod prąd i taranował protestujących
2. Warszawa: samochód wjechał w protestujących. Trwa akcja ratunkowa, są ranni
3. Podjedziesz pod dystrybutor i się porządnie zdziwisz. Wpływ pandemii jest jeszcze większy

Funkcjonariuszy zaniepokoił styl jazdy, mogący wskazywać, że kierowca prowadzi pod wpływem alkoholu. Badanie alkotestem wykazało, że mężczyzna jest trzeźwy. Mimo to 20-latek zachowywał się przez cały czas bardzo nerwowo. To zaniepokoiło policjantów, którzy postanowili wykonać wstępne testy na obecność narkotyków. Badanie wskazało, że mężczyzna jest pod wpływem substancji odurzających. W konsekwencji pobrano mu krew do dalszych badań.

W związku z podejrzeniem, że mężczyzna może mieć przy sobie środki odurzające, sprawdzono wnętrze auta. Na tylnym siedzeniu funkcjonariusze odnaleźli pudełko po butach - w nim znajdował się biały proszek oraz susz roślinny.
Testy wykazały, że była to amfetamina oraz marihuana - policjanci oszacowali, że łącznie znaleziono ponad 300 „rynkowych porcji” narkotyków.

Policja. 20-latek miał w aucie ponad 300 porcji narkotyków

Ponadto okazało się, że tablice rejestracyjne, znajdujące się na aucie, są przypisane do innego pojazdu. Rover, którym poruszał się 20-latek, nie miał ważnych badań technicznych, oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Handel narkotykami jest zagrożony karą nawet 8 lat więzienia. Za posiadanie znacznej ilości takich substancji kara może zostać wydłużona do 10 lat. Na mężczyźnie ciąży także zarzut prowadzenia pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków, poruszanie się pojazdem bez ważnych badań technicznych, stosowanie cudzych tablic oraz brak ubezpieczenia.

Zobacz także:

1. Władze załamują ręce. Olbrzymi wzrost chęci rezygnacji z kościoła katolickiego w Polsce. Za granicą Polski kraje są laickie
2. Polska zablokowała debaty UE w sprawie sztucznej inteligencji. Kuriozalna sytuacja, wszystko przez jedno słowo
3. Kierowco, nagła zmiana w przepisach dotyczących zasłaniania ust i nosa w prywatnym samochodzie
4. Zaskakujące zachowanie rolników. Długi szpaler ciągników zablokował jedną z ulic
5. Surowy mandat za postój pod szkołą? Kierowco, uważaj bo możesz sporo zapłacić
6. Niefortunny wpis Anny Lewandowskiej. Spadła na nią fala krytyki, trenerka zaczęła się kajać (FOTO)
7. Julia Przyłębska przerwała milczenie ws. wyroku TK. Oburzająca wypowiedź, wielu Polaków będzie wściekłych

HYPERBOOK GTR czyli potężna maszyna do gier - TEST I RECENZJA

 

Następny artykuł