policja
Źródło: Policja.pl

Uciekał przed policyjną kontrolą. Nietrzeźwy kierowca pozostawił w aucie 8-letnie dziecko

Piotr DutkaPiotr Dutka
11 Lutego 2021

Policjanci z giżyckiej drogówki dosłownie oniemieli, będąc świadkami niecodziennej sytuacji, do której doszło podczas próby kontroli jednego z kierowców. Kierowca wyszedł z samochodu i zaczął uciekać przed policjantami. Wewnątrz samochodu znajdowało się 8-letnie dziecko.

Policja dosłownie oniemiała. Nietypowa kontrola drogowa. Kierowca wysiadł z samochodu i zaczął uciekać.

Pewien kierowca miał gigantycznego pecha. Podczas wyjazdu z parkingu natrafił na policyjny patrol. Na swoje nieszczęście mężczyzna miał otwarte tylne drzwi w aucie, czym zainteresował funkcjonariuszy. Ci postanowili go zatrzymać. Jednak ten na widok mundurowych rozpoczął ucieczkę.

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło we wtorek 9 lutego w okolicach Giżycka. Około godziny 7.30 w miejscowości Kruklanki policjanci z giżyckiej drogówki zauważyli podejrzanego kierującego osobowym Fiatem. Tyle drzwi były otwarte, dlatego postanowiono go zatrzymać i sprawdzić co się dzieje.

- Kiedy zbliżyli się do auta, to kierowca gwałtownie zatrzymał swoje auto, wybiegł zza kierownicy i uciekł w kierunku znajdującej się niedaleko rzeki. Po podjęciu pościgu, mężczyzna w pewnym momencie znikł z oczu policjantów. Kiedy wrócili do pozostawionego auta zauważyli, że w środku siedzi przestraszony chłopiec, który powiedział, że wujek miał go zawieść do szkoły i nie wie, dlaczego go zostawił i uciekł - informuje asp. Iwona Chruścińska, oficer prasowy z KPP w Giżycku.

Oczywiście niezwłocznie rozpoczęto śledztwo, które miało na celu ustalenie tożsamości poszukiwanego. W trakcie wykonywania czynności policjanci ustalili dane chłopca oraz jego miejsce zamieszkania.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Gdy przyjechali do domu chłopca przy przekazać dziecko matce, okazało się, że była ona pijana. Miała ponad 1 promil alkoholu we krwi. Pod swoją opieką miała dwójkę dzieci w wieku 2 oraz 3 lat.

Dzieci zostały przekazane trzeźwym opiekunom. Chwilę później doszło do zatrzymania poszukiwanego kierowcy Fiata. Mężczyzna uciekał ponieważ posiadał zakaz prowadzenia pojazdów.

- W rozmowie z policjantami, 32-latek tłumaczył, że uciekał, ponieważ wystraszył się policji. Dlaczego? Ponieważ miał już dawno cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Ponadto od mężczyzny było czuć zapach alkoholu, co usprawiedliwiał „dniem wczorajszym” - dodaje asp. Iwona Chruścińska.

Po przewiezieniu na komisariat mężczyzna odmówił badania alkomatem. Niezwłocznie pobrano jego krew, która ma wykazać zawartość alkoholu we krwi. Zarówno kierowca jak i matka dzieci odpowiedzą za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł