Policja zwolniła dwóch funkcjonariuszy, którzy spali na służbie
Źródło: Materiały Policyjne

Policjanci myśleli, że nikt nie zauważy. Stracili pracę

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
11 Stycznia 2021

Policja powinna budzić zaufanie - tymczasem w jej szeregach odkryto dwóch "cwaniaków", którzy zamiast pełnić służę, spali w najlepsze, choć swoich raportach zgłaszali, że patrolują różne miejsca. Stracili pracę.

Do bulwersujące zdarzenia doszło w miejscowości Koźminek w powiecie kaliskim. Miejscowi policjanci pisali w swoich raportach, że uważnie kontrolują różne miejsca, a tak naprawdę... słodko spali w radiowozie.

PAP informuje, że mundurowi zostali zwolnieni z pracy za spanie na służbie.

Policja musiała pożegnać się z leniwymi funkcjonariuszami

Policjanci dbali o to, by nikt ich nie nakrył i parkowali radiowóz w różnych ustronnych miejscach. Gdy już się ukryli, udawali się na drzemkę.

Najczęściej parkowali pod domem matki jednego z nich - mówi w rozmowie z portalem se.pl mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Wielkopolskiej Policji

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Policja była przekonana, że pracownicy byli na nocnej służbie. Poniekąd się to zgadzało

W policyjnych raportach policjanci pisali, że kontrolują różne miejsca. Tymczasem wykazano, że jeden z nich przespał 20 nocnych służb, a drugi 10.

Ze względu na nierzetelną służbę została podjęta decyzja o zwolnieniu ich, ponieważ nie ma miejsca dla takich ludzi. Okłamywali mieszkańców i swoich przełożonych - zaznaczył mł. insp. Borowiak.

Sprawą zajmie się prokuratura, więc należy się spodziewać, że policjanci poniosą poważniejsze konsekwencje.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł