policja
Źródło: zdrogi.pl

Młody mężczyzna chciał zdetonować samochód przed komisariatem. Celem mieli być warszawscy policjanci

Piotr DutkaPiotr Dutka
10 Grudnia 2020

Policja udaremniła atak na jeden z warszawskich komisariatów. 23-latek chciał wysadzić w powietrze swój samochód. ,,Zaczął wielokrotnie używać klaksonu. W ten sposób chciał ściągnąć w okolice auta jak najwięcej policjantów" - przekazała Komenda Stołeczna Policji.

Policjanci celem ataku 23-latka. Chciał zdetonować swój samochód pod jednym z warszawskich komisariatów.

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło dziś w Warszawie. Stołeczna policja policja poinformowała o tym, że mężczyzna chciał zdetonować samochód pod jednym z komisariatów.

,,Doszło do usiłowania zabójstwa policjantów" - poinformowała w czwartek po godzinie 11 na swoim twitterze stołeczna policja. Mogło dojść do ogromnej tragedii.

Zobacz także Dziennikarz TVN na wizji zebrał się na szczere wyznanie. Nie mógł powstrzymać łez, opowiedział o utracie

Wiadomo, że policja zatrzymała 23-latka, który chciał wysadzić swój samochód przed jednym z warszawskich komisariatów. Nie wiadomo dokładnie o który dokładnie chodzi.

Policjanci poważnie zagrożeni. Próba wysadzenia swojego samochodu przez 23-latka nie zakończyła się powodzeniem.

Mężczyzna zdecydował się na użycie klaksonu, aby zebrać w jednym miejscu jak największą ilość funkcjonariuszy, a następnie zdetonować ładunek.

Zobacz także Wczesne objawy raka trzustki. Gdy się pojawią, nie ma czasu do stracenia

Mundurowi przybliżyli okoliczności tego przerażającego zdarzenia. Zeznania stróżów prawa mogą dosłownie zmrozić krew w żyłach.

,,Była noc, zaczął wielokrotnie używać klaksonu. W ten sposób chciał ściągnąć w okolice auta jak najwięcej policjantów. Na całe szczęście nie doszło do eksplozji. Mężczyzna został obezwładniony. Trafił do policyjnego aresztu" - przekazali funkcjonariusze.

Kierowca utknął na przejeździe kolejowym. Podjął jedyną słuszną decyzję - WideoKierowca utknął na przejeździe kolejowym. Podjął jedyną słuszną decyzję - WideoCzytaj dalej

Wiadomo, że materiały, które zostały zabezpieczone jednoznacznie świadczą o próbie jawnego ataku na policjantów.

Potwierdzono, że wnioskowano o areszt dla mężczyzny. Sąd przychylił się do złożonego wniosku. Zastosował wobec młodego mężczyzny taki środek zapobiegawczy na okres trzech miesięcy.

Na szczęście w porę udało się udaremnić ten atak i żaden z policjantów nie został poszkodowany.

Zobacz także w naszych serwisach

Następny artykuł