Policja
Źródło: zdrogi.pl

Masowo okradają ciężarówki z elektroniką. Nowy cel złodziei może zdziwić niejednego

Piotr DutkaPiotr Dutka
9 Grudnia 2020

Policja ma pełne ręce roboty. W ostatnim czasie dochodzi o masowych napadów na ciężarówki z elektroniką. Złodzieje upodobali sobie jeden artykuł. Mają bardzo nietypową metodę kradzieży.

Policja walczy z plagą złodziei. Masowo napadają na ciężarówki z elektroniką. Upodobali sobie szczególnie jeden produkt.

Jak dobrze wiemy masowe kradzieże samochodów to bardzo poważny problem, który dotyka nie tylko nasz kraj. Jak widać, niektórzy złodzieje w okresie świątecznym postanowili się przebranżowić.

Do bardzo nietypowych sytuacji dochodzi w Wielkiej Brytanii. Ostatnie tygodnie stoją pod znakiem napadów na jadące ciężarówki przewożące sprzęt elektroniczny.

<em> Zobacz także: </em> Skandal na urodzinach 7-letniego syna Rutkowskiego. Internauci oburzeni, jego matka musiała się tłumaczyć

Według informacji przytoczonych przez dziennik ,,The Times" jedynie w 2020 roku doszło do 27 udanych napadów na jadące ciężarówki.

Policja jest bezradna. Metoda złodziei jest bardzo nietypowa, a zarazem niebezpieczna.

<em> Zobacz także: </em> Nie żyje mama gwiazdy hitowego serialu. Popełniła samobójstwo „Jesteśmy w głębokim niedowierzaniu”

Złodzieje wykorzystują bardzo ciekawy, aczkolwiek nietypowy sposób. Mowa o opróżnianiu ciężarówek podczas jazdy. Śmiało można powiedzieć, że ryzykują swoim zdrowiem, a nawet życiem. Filmowa metoda na kradzież stała się bardzo popularna w ostatnim czasie.

Przestępcy wykorzystują do tego celu aż 3 samochody. Pierwszy ma za zadanie blokowanie TIR-a od przodu, drugi zajeżdża go od boku, a trzeci od tyłu. Wszystko by umożliwić osobie stojącej na masce opróżnić naczepę.

Kierowco, czas na rejestracje samochodu został skrócony. Zmiany wejdą w życie już od nowego rokuKierowco, czas na rejestracje samochodu został skrócony. Zmiany wejdą w życie już od nowego rokuCzytaj dalej

Brytyjskie media podają, że w ostatnich tygodniach, akty kradzieży przybrały na sile. Dochodzi do nich na trasach szybkiego ruchu oraz autostradach.

Wiele osób podkreśla, że to okres świąteczny wpłynął na takie zjawisko. Obrabowane zostają głównie TIR-y przewożące elektronikę. A jak dobrze wiemy, okres świąteczny to czas zakupów w głównej mierze drogiego sprzętu.

Jak wiadomo, niedawno premierę miało PlayStation 5. Być może spora liczba pozyskanych w tym roku konsol, będzie pochodzić z nielegalne źródła.

<Zobacz także w naszych serwisach </em>

Następny artykuł