Policja zatrzymała 27-latka, który celowo doprowadził do 90 kolizji
Źródło: Policja.pl

Zatrzymano 27-latka, który celowo doprowadził do 90 kolizji

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
9 Listopada 2020

Policja zatrzymała 27-letniego mieszkańca Warszawy, który celowo doprowadzał do kolizji drogowych. Mężczyzna próbował w ten sposób wyłudzać pieniądze od uczestników kolizji i ubezpieczycieli.

Stołeczni policjanci zatrzymali 27-latka, który jest podejrzany, celowe doprowadzanie do kolizji drogowych, w celu wymuszenia pieniędzy od ich uczestników.

27-latek doprowadził do około 90 kolizji, z których kwota odszkodowania mogła wynieść ok. 250 tys. złotych.

Policja. 27-latkowi grozi nawet do 8 lat więzienia

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Jak przekazał rzecznik Komendy Stołecznej Policji, funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi ustalili, że 27-letni Warszawiak w ostatnich sześciu miesiącach tego roku doprowadził do kilkunastu celowych kolizji drogowych.

Policja. Mężczyzna działał głównie na terenie Pragi Północ.

"Mężczyzna powodował stłuczki z innymi pojazdami, a następnie wymuszał od uczestników kolizji pieniądze na poczet poniesionych strat wynikających z uszkodzenia pojazdów. W zamian obiecywał też, że nie będzie powiadamiał policji" - powiedział nadkomisarz Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji.

Według ustaleń policjantów, w taki sposób 27-latek doprowadził do około 90 zdarzeń drogowych. „Dodatkowo mężczyzna działał również na szkodę różnych towarzystw ubezpieczeniowych, nieprawnie ubiegając się o nienależne mu odszkodowania. Policjanci ustalili, że ich kwota mogła wynieść około 250 tys. złotych” - dodał.

Mężczyzna odpowie teraz za oszustwo, za które może grozić kara nawet do 8 lat więzienia.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł