Policja zatrzymała śmieciarzy, którzy wysypali górę odpadów na drodze
Źródło: KPP w Lubinie

Wyrzucili górę śmieci na środku drogi. Sprawcom grozi 5 lat więzienia

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
8 Października 2020

Policja zatrzymała mężczyzn, którzy na drodze o odcinku 50 metrów rozsypali śmieci. Sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ścinawie ustalili dane dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o wyrzucenie odpadów na drogę powiatową oraz tereny zielone bezpośrednio do niej przylegające w powiecie lubińskim. Mężczyzn czeka ich sprawa w sądzie.

Policja zatrzymała "śmieciarzy". Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca bieżącego roku w miejscowości Parszowice. Mieszkańcy byli zszokowani, gdy odkryli, że na powiatowej drodze leży góra odpadów. Śmieci zalegały na odcinku 50 metrów (!!). Powiadomiono policję.
Nikt nie miał wątpliwości, że sprawca lub sprawcy celowo pozbyli się odpadów. Do transportu takiej ilości śmieci niezbędne było użycie samochodu ciężarowego. O zdarzeniu poinformowano również pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Policja zatrzymała śmieciarzy, którzy wysypali górę odpadów na drodzePolicja zatrzymała śmieciarzy, którzy wysypali górę odpadów na drodze
KPP w Lubinie

Wielogodzinne przeglądanie zapisów z monitoringów, zdobyte informacje własne oraz weryfikowanie wielu faktów doprowadziło do ustalenia sprawców. Okazali się nimi 25-letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego oraz 48-latek z powiatu wrocławskiego.

Policja. Zatrzymano młodszego ze sprawców. Drugi zgłosił się sam

Młodszy z mężczyzn udało się zatrzymać 14 września w jego mieszkaniu. 25-latek był bardzo zaskoczony wizytą policjantów. Jego znajomy, którego funkcjonariusze nie zastali w miejscu zamieszkania, ukrywał się przed organami ścigania. Pod koniec września postanowił jednak sam zgłosić się do prokuratury, wiedząc, że jest poszukiwany przez mundurowych.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty i czeka ich sprawa w sądzie. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł