Policja poszukuje kierowcy, który poruszał się bez prawa jazdy
Źródło: Materiały Policyjne

Gdańsk. Kierowca staranował radiowóz. Padły strzały, trwa obława

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
8 Lutego 2021

Policja poszukuje kierowcy, który w niedzielę popołudniu poruszał się po ulicach Gdańska. Mężczyzna nie miał prawa jazdy i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie ucieczki staranował radiowóz i porzucił swój samochód.

Do skrajnie niebezpiecznej sytuacji doszło w Gdańsku. Na ulicach miasta kierowca osobówki nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

W trakcie ucieczki staranował radiowóz i zbiegł z miejsca wypadku. Obecnie trwają poszukiwania mężczyzny.

Policja zna tożsamość mężczyzny

Do sytuacji doszło w niedzielę (7 lutego) wczesnym popołudniem przy ul. Hubala w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz. Policjanci z Wydziału Kryminalnego jadący nieoznakowanym radiowozem chcieli zatrzymać kierowcę do kontroli.

Funkcjonariusze otrzymali wcześniej informację, że prowadzący Mazdę 3 ma zabrane prawo jazdy.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Policja twierdzi, że mężczyzna wkrótce zostanie zatrzymany

- "Kiedy dali mu sygnały do zatrzymania, nie zatrzymał się do kontroli i staranował jeden z pojazdów na ulicy Hubala. Policjanci podbiegli do samochodu, wcześniej oddając strzały ostrzegawcze. Kierowca wrzucił wsteczny bieg. Staranował nieoznakowany radiowóz i odjechał" - przekazała w rozmowie z „Radiem Gdańsk” st. asp. Karina Kamińska.

Obecnie w mieście trwa obława za kierującym. Jak zaznacza sama policja, zatrzymanie mężczyzny to kwestia bardzo nieodległej przyszłości.

"Policjanci ustalili tożsamość kierowcy, więc znalezienie go jest kwestią czasu" - dodała Kamińska.

Samochód, którym uciekał (Mazda 3), porzucił niedaleko miejsca zdarzenia, na ul. Chopina. Pojazd został zabezpieczony przez policję.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł