Policja zatrzymała wandala z tłuczkiem do mięsa
Źródło: Materiały Policyjne

Zamiast kotlety, tłukł młotkiem szyby

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
6 Października 2020

Policja zatrzymała 27-latka, który niszczył samochody na jednym z osiedli w Zielonej Górze. Mężczyzna, przy pomocy tłuczka do mięsa, wybijał szyby w pojazdach. Jego ofiarą padły również drzwi na klatkę schodową w jednym z budynków. Grozi mu nawet 7,5 roku więzienia.

​Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali 27-latka, w sobotę (3 października) przy użyciu tłuczka do mięsa uszkodził kilka samochodów i drzwi klatki schodowej jednego z bloków.

Mężczyźnie grozi więzienie - poinformowała we wtorek Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Policja szybko znalazła wandala. Oczywiście był pijany

Mężczyzna wybił szyby w czterech samochodach oraz szybę w drzwiach klatki schodowej. Pokrzywdzeni wycenili straty na kwotę co najmniej 2,8 tys. zł.
Według Kodeksu karnego za uszkodzenie mienia grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Ponieważ postępowanie 27-latka zostało zakwalifikowane jako wybryk chuligański i działał on w warunkach recydywy, może spotkać go surowsza kara - nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Policja - mężczyzna nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania

Do zajścia doszło w sobotę (3 października br.) w nocy, w Zielonej Górze na osiedlu mieszkaniowym przy ul. Rzeźniczaka. Mieszkańcy powiadomili policję o wandalu, który wybijał szyby i niszczył samochody. Wysłany na miejsce patrol szybko znalazł mężczyznę i dokonał zatrzymania. 27-latek był pijany i trafił do izby wytrzeźwień.

„Podczas składania wyjaśnień powiedział, że wychodząc z kolegą na imprezę, zabrał z domu tłuczek do mięsa, tak dla swojego bezpieczeństwa. Nie potrafił jednak wytłumaczyć, dlaczego wracając z imprezy, zaczął rozbijać szyby w samochodach. Kolega, z którym szedł, próbował go powstrzymać, ale 27-latek nie reagował” - dodała Stanisławska z KMP w Zielonej Górze.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł