Policja pomogła przetransportować chorego
Źródło: Google StreetView

Wiózł nieprzytomnego kolegę do szpitala. Nagle utknęli w korku

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
5 Stycznia 2021

Policja pomogła kierowcy, który utknął w korku wioząc przyjaciela do szpitala. Pasażer z podejrzeniem wylewu był nieprzytomny. Liczyła się każda sekunda. Funkcjonariusze nie zwlekali i wyruszyli na pomoc.

Dramatyczne chwile w Węgierskiej Górce (woj. śląskie). W niedzielę (3 stycznia) około godziny 16 do dyżurnego komisariatu policji zadzwonił mężczyzna. Poinformował, że wiezie przyjaciela do szpitala, ponieważ dostał wylewu i wymagał natychmiastowej pomocy - tymczasem utknął w korku. Sprawa była bardzo pilna.

Pasażer, który najprawdopodobniej miał wylew i był nieprzytomny. Samochód wiozący go do szpitala znajdował się w Węgierskiej Górce na ul. Zielonej - relacjonują stróże prawa. Policjanci nie mieli czasu do namysłu - natychmiast wyruszyli na pomoc.

Policja pomogła dojechać mężczyznom do szpitala

- Liczyła się każda sekunda, dlatego dyżurny natychmiast w to miejsce skierował najbliżej znajdujący się patrol. Gdy tylko policjanci zauważyli samochód, włączyli sygnały uprzywilejowania i pomogli mężczyźnie w szybkim i bezpiecznym dotarciu do szpitala, gdzie jego znajomy trafił pod opiekę lekarzy - dodają mundurowi.

Po jakimś czasie na policję zadzwonił ten sam mężczyzna. Tym razem był zdecydowanie spokojniejszy i podziękował za udzieloną pomoc. To nie pierwszy taki przypadek.

Policjanci zatrzymali kierującą, która jechała bez świateł. Tego się nie spodziewalPolicjanci zatrzymali kierującą, która jechała bez świateł. Tego się nie spodziewalCzytaj dalej

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Policja często pomaga w podobnych sytuacjach

Policjanci interweniują najczęściej podczas transportu rodzących kobiet - jak w przypadku zdarzenia, do którego doszło we wtorek 30 czerwca około południa na Wisłostradzie.

Policjanci ze stołecznego wydziału ruchu drogowego prowadzili tam rutynowe czynności. W pewnym momencie do funkcjonariuszy podjechał samochód, w którym byli kobieta z urodzonym przed chwilą dzieckiem oraz mężczyzna.

Świeżo upieczeni rodzice poprosili policjantów o pomoc.

Policjanci skontaktowali się z dyspozytorem pogotowia i poinformowali, gdzie znajduje się samochód. Wszystko po to, aby karetka mogła jak najszybciej dojechać.
W składzie załogi radiowozu była policjantka, która do czasu przyjazdu pogotowia wspierała psychicznie matkę nowo narodzonego dziecka.

Karetka zabrała kobietę i noworodka do jednego z warszawskich szpitali. Dziecko przyszło na świat całe i zdrowe.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł