Policja odzyskała Jaguara wartego 300 tys. złotych
Źródło: Materiały Policyjne

Policjanci odzyskała wartego fortunę Jaguara - Wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
4 Grudnia 2020

Policja odzyskała wartego około 300 tys. Jaguara. Auto zostało skradzione na terytorium Niemiec i trafiło w ręce osób związanych z przestępczością narkotykową. Samochód stał zaparkowany na terenie jednej z wrocławskich firm.

Pod koniec listopada br. w toku rozpracowywania zorganizowanej grupy przestępczej, policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP we Wrocławiu odzyskali Jaguara F-Type, którego wartość została oszacowana na ponad 300 tys. złotych. Pojazd skradziono w Niemczech. Samochód stał zaparkowany na terenie jednej z wrocławskich firm.

Policja odzyskała Jaguara. Wstępnie szacuje się, że wartość odzyskanego pojazdu to ponad 300 tys. złotych.

Rozpracowywana przez funkcjonariuszy grupa zajmowała się przestępczością narkotykową. Policjanci wyjaśniają okoliczności, w jakich użytkownik Jaguara wszedł w jego posiadanie. Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową Wrocław Krzyki Zachód.

Niecodzienna przeróbka Daewoo Matiza na... minikoparkę - WideoNiecodzienna przeróbka Daewoo Matiza na... minikoparkę - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Zaproponował łapówkę, aby nie być badanym alkomatem. Był trzeźwy

Udało się odzyskać wyjątkowy samochód. Sportowe coupé brytyjskiej marki zadebiutowało w 2012 roku podczas targów motoryzacyjnych Paris Motor Show. W ofercie był 2-litrowy silnik V6 mocy 300 KM i 400 Nm, 3-litrowa V6, którego moc wynosiła 340 KM i 450 Nm lub 380 KM i 460 Nm, oraz wersja "R", która z widlastej "ósemki" o pojemności 5-litrów generowała 495 KM i 625 Nm.

Policja zamieściła nagranie przedstawiające odzyskane auto na Twitterze

Na szczycie gamy znajdowała się wersja SVR, która zadebiutowała w 2016 roku. Napędzało ją 5-litrowe V8 o mocy 575 KM i 700 Nm. Najmocniejszy wariant osiągał pierwszą "setkę" w zaledwie 3,7 sekundy.

Jaguar F-Type to model, którym Brytyjczycy rzucili wyzwanie autom takim jak Porsche 911. Czas pokazał, że auto było bardzo kompetentne, choć zdecydowanie bardziej narowiste od konkurencji.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Masz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiMasz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiCzytaj dalej

Następny artykuł