To pierwszy taki radiowóz w Polsce. Policja otrzymała nową zabawkę
Policja otrzymała nowy radiowóz. To pierwszy tego typu pojazd w kraju. Co wyróżnia go na tle innych policyjnych samochodów? Jakie ma osiągi i ile kosztował? Ta pozornie zwykła Skoda Superb naszpikowana jest nowoczesną technologią.
Takiego modelu w służbie w Policji do tej pory nie było. Skoda Superb Combi iV, która pojawiła się w Białymstoku, to pierwszy tego typu hybrydowy oznakowany radiowóz w Polsce. Pojazd zakupiono w ramach Programu modernizacji Policji na lata 2017-2020.
Modernizacja floty policyjnej w całym kraju ma na celu poprawę warunków służby policjantów, co ma się bezpośrednio przekładać na zwiększenie skuteczności. Coraz częściej na służbę w policji trafiają auta elektryczne oraz hybrydowe. Jakiś czas temu na lubelskie drogi wyjechały hybrydowe BMW 330e Drive, które pełnią rolą nieoznakowanych radiowozów.
Policja w Białymstoku otrzymała nowe Skody Superb
Do Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku trafił pierwszy hybrydowy oznakowany radiowóz. To Skoda Superb iV, która służyć będzie funkcjonariuszom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.
Samochodów napędzany jest przez silnik benzynowy 1.4 TSI o mocy 156 KM i 250 Nm, który wspiera motor elektryczny o mocy 115 KM i 330 Nm. Łączna moc systemowa wynosi 218 koni mechanicznych i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego.
Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją
Policja otrzymała całkiem szybki pojazd. Setkę osiąga w 7.7 s
Auto posiada napęd na przednie koła. Taki radiowóz może rozpędzić się do prędkości maksymalnej 224 km/h, a do pierwszej „setki” przyspiesza w 7,7 s. Auto na samym tylko silniku elektrycznym potrafi pojechać z szybkością 140 km/h.
Dzięki akumulatorom o pojemności 13 kWh zasięg Skody wynosi około 55 kilometrów. Skoda Superb Combi iV z pełnym zbiornikiem paliwa (50 litrów) oraz naładowaną do pełna baterią, według danych producenta jest w stanie przejechać do 850 kilometrów.
Taki pojazd w wersji „cywilnej” kosztuje w Polsce minimum 156 600 zł.
Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl
- Procedura rejestracji auta łatwiejsza niż myślisz. Wcale nie musisz mieć jednego dokumentu
- Nawet kilkadziesiąt tysięcy kierowców może mieć poważne kłopoty. Winne są błędy w systemie
- Radom. 19-latek postanowił zrobić kulig swoim Audi. Uciekał przed policją, ciągnąc sanie