Policja
Źródło: zdrogi.pl

Przerażające statystki policyjne. Pijani kierowcy plagą polskich dróg

Piotr DutkaPiotr Dutka
3 Listopada 2020

Policja opublikowała przerażające statystyki. Chodzi o liczbę pijanych kierowców na naszych rodzimych drogach. Świąteczny weekend Wszystkich Świętych spowodował, że policja miała pełne ręce roboty. Pomimo pandemii, wielu kierowców wsiadło za kółko.

Policja publikuje niepokojące dane. Rekordowa liczba pijanych kierowców na polskich drogach. Nie odstraszył ich nawet szalejący koronawirus.

Tegoroczne święto Wszystkich Świętych, było zupełnie inne. Pandemia koronawirusa Covid-19, od kilku miesięcy, skutecznie paraliżuje wiele aspektów codziennego życia. W związku z ogromną liczbą zakażeń, rząd zdecydował się zamknąć cmentarze.

Dzisiaj grzeje:

1. To co zrobił ten kierowca TIR-a przechodzi ludzkie pojęcie. O krok od tragedii - Wideo

2. Stan wyjątkowy w Polsce zostanie wprowadzony? Szef MON zabrał głos w sprawie

3. Kierowco musisz mieć się na baczności. Od dziś ograniczenie liczby osób w samochodzie

Można powiedzieć, że takie zdecydowane kroki naszego rządu, mogły przekonać wszystkich do pozostania w domach. Tak się jednak nie stało. Wbrew pozorom wielu Polaków udało się do swoich rodzin.

Jak zawsze w taki weekend policja przeprowadziła specjalną akcję. Jej wyniki mogą przerazić niejednego. Było po prostu źle. Pijani kierowcy byli prawdziwą plagą.

Tylko w sobotę, policja zatrzymała aż 291 pijanych kierowców. W ciągu dwóch dni, ich liczba zwiększyła się do 470. Stan w naszym kraju niczego nie zmienił. Kierujący pod wpływem nadal są parzącym problemem.

Straszliwy wypadek motocyklisty. Fatalny finał wyścigu z Porsche 911 - WideoStraszliwy wypadek motocyklisty. Fatalny finał wyścigu z Porsche 911 - WideoCzytaj dalej

Portal WRC.net sugeruje, że kary za jazdę pod wpływem alkohol są zbyt małe. Zdecydowanie popieramy i twierdzimy tak samo. Piłeś- nie jedź.

Dzisiaj grzeje:

1. Laboratoria już nie wyrabiają. Pojawił się poważny problem

2. Zaskakująca decyzja TVP ws. dalszych losów Michała Szpaka po Strajku Kobiet. Co dalej z jego karierą w "The Voice of Poland"?

3. Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa

4. OC niemal za darmo - nadchodzi oczekiwana zmiana w prawie. Kiedy zaoszczędzimy?

5. Dwie staruszki cudem uniknęły śmierci. Ich zachowanie było kompletnie nieodpowiedzialne - Wideo

6. Skandal obyczajowy z udziałem byłej gwiazdy Legii Warszawa. W tle koronawirus i opieka nad dzieckiem

Następny artykuł