Policja USA
Źródło: NBC

Policja zakuła w kajdanki i spryskała gazem 9-letnią dziewczynkę - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
2 Lutego 2021

Policja w głównej mierze ma za zadanie chronić bezpieczeństwa obywateli. Niestety, ale w tym konkretnym przypadku doszło do przekroczenia wszelkich zasad. 9-letnia dziewczynka została potraktowana w bardzo brutalny sposób. Funkcjonariusz zakuł ją w kajdanki i spryskał gazem pieprzowym.

Policja zakuła w kajdanki 9-letnie dziecko. Funkcjonariusz dodatkowo spryskał dziecko gazem pieprzowym.

Słynna amerykańska stacja, CNN podała przerażającą informację. Funkcjonariusze policji w Rochester, w stanie Nowy Jork, zakuli w kajdanki i spryskali gazem pieprzowym dziewięciolatkę.

Do brutalnej interwencji mundurowych doszło podczas sprzeczki rodzinnej. Mała dziewczynka nie chciała wsiąść do radiowozu, dlatego jeden z policjantów użył gazu pieprzowego. Warto dodać, że chwilę wcześniej zakuł dziecko w kajdanki.

Na poniższym nagraniu widać policjantów, w tym jedną kobietę, którzy krępują małą dziewczynkę. Zakładają jej kajdanki, a także próbują wsadzić ją do samochodu. Dziecko jest przerażone. Krzyczy i woła swojego tatę.

Jeden z dialogów pomiędzy policjantem a dziewczynką, dosłownie łamie serce. Na stwierdzenie jednego z mundurowych, że zachowuje się ona jak dziecko, 9-latka odpowiedziała, "Jestem dzieckiem".

Szeryfowa w Audi awanturowała się na drodze. Nie przekonała ją nawet policja - wideoSzeryfowa w Audi awanturowała się na drodze. Nie przekonała ją nawet policja - wideoCzytaj dalej

Dziewczynka nie chciała wykonywać poleceń policji, dlatego jeden z mundurowych zdecydował się na użycie gazu pieprzowego. Dziecko trafiło do lokalnego szpitala, z którego zostało zwolnione po kilku godzinach.

Akcję policji skrytykowały lokalne władze. "Nie ma usprawiedliwienia dla tego, co się wydarzyło".

Nie zamierzam mówić wam, że spryskanie gazem pieprzowym dziewięciolatki jest w porządku. Tak nie jest. (...) Nie uważam, że takimi jesteśmy jako policja. Zamierzamy zrobić wszystko, aby upewnić się, że podobne rzeczy się nie powtórzą - przekazała szefowa lokalnej policji, Cynthia Herriott-Sullivan.

Jej zastępca dodaje, że funkcjonariusze chcieli pomóc małej dziewczynce. W piątek 29 stycznia, kiedy doszło do tego incydentu 9-latka miała mieć myśli samobójcze. Chciała zabić nie tylko siebie, ale również swoją mamę. Dlatego zdecydowała się uciec przed funkcjonariuszami, którzy usiłowali udzielić jej niezbędnej pomocy.

Nagranie zostało udostępnione przez jedną z redaktorek stacji NBC. Z nagrania jasno wynika, że musimy zrobić więcej, aby wspierać nasze dzieci i rodziny - przekazała burmistrz Rochester, Lovely Warren.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł