Policja zatrzymała przebierańców
Źródło: Policja.pl

Policjanci zatrzymali policjantów-przebierańców

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
1 Września 2020

Policja doskonale znała załogę Passata, która niedawno brała udział w organizowanym przez służby pikniku w Trzebinii. Mimo to funkcjonariusze nie okazali litości. Para przebierańców usłyszy poważne zarzuty.

Funkcjonariusze zatrzymali parę w policyjnych mundurach, która poruszała się pojazdem oznakowanym jak radiowóz z lat 90. Pod adresem przebierańców padły bardzo poważne zarzuty.

Do zdarzenia doszło 30 sierpnia. Policjanci z Suchej Beskidzkiej patrolujący miejscowość Juszczyn zainteresowali się granatowym Volkswagenem Passatem B3, który posiadał oznakowanie typowe dla radiowozów z lat 90-tych.

Co więcej - Kierowca i pasażerka ubrani byli w mundury policyjne „z epoki". Posiadali pagony policyjne, pasy, kabury na broń, koszule oraz czapki z białym otokiem. Ponadto ich samochód posiadał zamontowane sygnały uprzywilejowania, radiostację i miernik prędkości Rapid.

Policja nie miała litości. Załoga Volkswagena została zatrzymana.

Dramatyczne nagranie z Tomaszowa Lubelskiego. Policja publikuje je ku przestrodzeDramatyczne nagranie z Tomaszowa Lubelskiego. Policja publikuje je ku przestrodzeCzytaj dalej

W związku z podejrzeniem, że para podawała się za funkcjonariuszy, czterdziestolatkowie z powiatu chrzanowskiego zostali zatrzymani, a ich pojazd zabezpieczono.

Fałszywi policjanci usłyszą zarzuty między innymi przestępstwa przywłaszczenia funkcji funkcjonariusza publicznego oraz wykroczeń dotyczących posiadania lub używania sygnałów uprzywilejowania, oraz złamania zakazu używania munduru policyjnego, lub jego części.

Art. 66 Prawa o ruchu drogowym stanowi, że „zabrania się umieszczania w pojeździe lub na nim urządzeń stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego, wysyłających sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie".

Policja zatrzymała przebierańcówPolicja zatrzymała przebierańców
Policja.pl

Natomiast art. 96a Kodeksu wykroczeń stanowi, że „kto, nie będąc do tego uprawnionym, posiada w pojeździe urządzenia stanowiące obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego w ruchu, wysyłające sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie, a także elementy oznakowania w postaci napisów, podlega karze grzywny.”

Policja zatrzymała przebierańcówPolicja zatrzymała przebierańców
Policja.pl

Co ciekawe - załoga Volkswagena uczestniczyła niedawno w pikniku w Trzebinii, którego współorganizatorem była policja. W sieci można znaleźć wspólne zdjęcia policjantów i rekonstruktorów.

Policja doskonale znała załogę Passata. Internauci twierdzą,że są to zwykli rekonstruktorzy. Służby nie miały litości.

Mimo to para została zatrzymana, a ich auto trafiło na policyjny parking. Ponadto policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które zostały zatrzymane przez fałszywych funkcjonariuszy (lub świadków takich zatrzymań).

Zobacz także:

1. Chiny ogłosiły, chodzi o 9 milonów ludzi. Chcą wszystkich, świat patrzy i nie wierzy
2. Mecz reprezentacji Polski odwołany. Wszystko przez koronawirusa
3. Wideo - Cwaniak roku. Kierowca Audi znalazł sposób by ominąć kolejkę do świateł
4. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju
5. Wideo - Przerażający wypadek. Daewoo Matiz z impetem wbił się w osobowego opla. Ucierpiał również rowerzysta

6. Teresa Lipowska nie jest zadowolona z wysokości swojej emerytury. Co mają powiedzieć Polki i Polacy?

Gamingowy kombajn do gier - ASUS ROG ZEPHYRUS G14 TEST I RECENZJA!

Następny artykuł