Polestar Precept
Źródło: Photo by Prolestar

Polestar Precept czyli technologia, design i nowoczesność w eleganckim kształcie

Piotr DutkaPiotr Dutka
26 Września 2020

Polestar wprowadzi do masowej produkcji oszałamiającą koncepcję, która za kilka lat może wyznaczyć nowy nurt w motoryzacji. Przyszłość, w której na ulicach będziemy spotykać pojazdy o zbliżonej specyfice i wyglądzie do tych z filmów Science Fiction, powoli nadchodzą. Model Precent jest swojego rodzaju manifestem elektrycznych aut premium. Szwedzka marka chce dokonać rewolucji na światowym rynku samochodowym.

Polestar Precept. Odważna koncepcja, która łamie wszelkie schematy. Sportowo-elektryczna marka Volvo chce zrewolucjonizować motoryzacyjny rynek. Premiera dopiero za kilka lat.

Model Precept pokazuje kierunek, w którym chcemy podążać w zakresie projektowania. Mamy ambicje, by korzystać ze zrównoważonego rozwoju i oferować klientowi produkt praktycznie kompletny. W takich słowach o planach marki wypowiadał się CEO szwedzkiej firmy, Thomas Ingenlath.

Dzisiaj grzeje:

1. Wideo - Ten wypadek mrozi krew w żyłach. Kierowca BMW oszukał przeznaczenie

2. Rząd nagle zmienił prawo. Nareszcie skończy się koszmar wielu Polaków

3. Wideo - Koszmarny wypadek. Wakacyjna przejażdżka na skuterze skończyła się na metalowym ogrodzeniu

Polestar Precept ma zostać flagowym modelem elektrycznym nie tylko wewnątrz grupy Volvo, ale również stać się numerem jeden w całej branży EV. Precept prezentuje unikalną filozofię projektowania pojazdów, wręcz bezprecedensową. Model ma być maksymalnie wydajny pod względem aerodynamicznym i nie tylko.

Model Precept jest niezwykle nowoczesny. Będzie wyznaczać trendy w motoryzacjiModel Precept jest niezwykle nowoczesny. Będzie wyznaczać trendy w motoryzacji
fot. Polestar

Thomas Ingenlath zwraca uwagę na fakt, że samochód nie posiada tzw. Grilla. Według projektantów szwedzkiej marki jest on zbędny. W jego miejsce znajdziemy sekcję wypełnioną elementami odpowiedzialnymi za analizę tego, co dzieje się przed samochodem, tzw. SmartZone. W jego skład wchodzą różnego typu radary, czujniki ultradźwiękowe, szerokokątna kamera i wiele innych innowacyjnych systemów.

Minimalizm ponad wszystko, z utrzymaniem dobrego stylu. Tak brzmi przepis na wnętrze prosto ze szwedzkiego biura projektowego. Wewnątrz pojazdu nie uświadczymy skóry, włókna węglowego czy drewna. Tapicerka bowiem jest wykonana z materiałów z odzysku.

Model Precept jest niezwykle nowoczesny. Będzie wyznaczać trendy w motoryzacjiWnętrze będzie bardzo innowacyjne. Ma zapewnić kierowcy prawdziwy komfort
fot. Polestar

Systemy multimedialne są obsługiwane przez dwa ekrany. Jeden z nich jest umiejscowiony za kierownicą, natomiast drugi, pionowy w centralnym miejscu. Warto podkreślić, że działają na systemie Android, ze względu na jego popularność.

Wideo - Policyjny radiowóz mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. O krok od groźnego wypadkuWideo - Policyjny radiowóz mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. O krok od groźnego wypadkuCzytaj dalej

Nie wiadomo kiedy ten wyjątkowy model wyjedzie na publiczne ulice, jednak jedno jest pewne. Będzie tchnieniem nowego powietrza dla motoryzacyjnego świata.

Model Precept jest niezwykle nowoczesny. Będzie wyznaczać trendy w motoryzacji

Zobacz także:

1. Fani „M jak miłość” w rozpaczy. Nikt nie spodziewał się, że dojdzie do tragedii, łączymy się w bólu i smutku

2. Pies zauważył, jak kilkuletnia dziewczynka zbliża się do wody. Jego reakcja jest bezcenna, wszystko się nagrało

3. Fotoradar zrobił mu zdjęcie w idealnym momencie. Dostanie mandat za korzystanie z telefonu?

4. FSO Warszawa. Klasyk z duszą, którego nie sposób zapomnieć

5. Film z pościgu. Pijany 19-latek może zostać oskarżony o napaść na policjanta

6. Ciasto w 15 minut, niezwykły przepis i rewelacyjny smak. Efekt niesamowity przy oszczędności czasu i pracy

Następny artykuł