ZDrogi.pl
 Youtube/Artur Owsiany

Youtube/Artur Owsiany

Polak potrafi. Przed państwem ekstremalny trabant o mocy ponad 360 KM - Wideo

24 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Każdy fan motoryzacji bardzo dobrze wie, jak wygląda kultowy już Trabant. Samochody produkowane w latach 1957-1991 w Zwickau po prostu tworzyły historię. Pewien sympatyk marki z Polski postanowił lekko podrasować leciwą konstrukcję i wynik tego eksperymentu, jest po prostu kosmiczny.

Przez ponad 30 lat produkcji, firma z NRD wypuściła na publiczne drogi ponad 3 miliony egzemplarzy. Bardzo interesującą informację powiązaną z niemiecką marką przytoczył portal autokult.pl.

Według Federalnego Urzędu Transportu Samochodowego, w ciągu ostatnich 10 lat, tuż za naszą zachodnią granicą, przywrócono do życia ponad 3 tysiące trabantów. Aż 1000 z nich powróciło na ulice w ubiegłym roku.

Portal autokult.pl stawia bardzo odważną tezę. Według oficjalnych statystyk, po niemieckich drogach jeździ więcej trabantów niż Tesli. Elon Musk nie lubi takich wiadomości.

Z dokumentów pochodzących z początku bieżącego roku, liczba Tesli, które jeżdżą u naszych zachodnich sąsiadów, oscyluje w granicy 34 tysięcy. Jest ich o 4 mniej niż kultowych trabantów.

Wypadek USA

Młody kierowca uderzył w barierę. Jego pasażer dosłownie wystrzelił w powietrze - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Powracając jednak do harcorowego Trabanta rodem z Polski, samochód jest wyposażony w silnik 1.8 Turbo, który był wcześniej wykorzystywany w audi TT pierwszej generacji. Jednostka posiada również turbosprężarkę prosto z 2,5-litrowego silnika TFSI, który był montowany w Audi RS3 8V.

Dzięki istotnym zmianom pojazd generuje niebagatelną moc aż 368 KM. Właściciel tego egzemplarza nie zapomniał o niezawodnym napędzie 4x4 quattro.

 Youtube/Artur Owsiany

Youtube/Artur Owsiany

W głównej mierze ze względów bezpieczeństwa podrasowano hamulce. Tak duża moc w tak niepozornym samochodzie mogłaby okazać się wręcz zabójcza. Dodatkowo w aucie poszerzono nadkola, a także klatkę bezpieczeństwa. Co ciekawe, w wyjątkowym trabancie występuje również pneumatyczne zawieszenie.

Widoczne zmiany zaszły również w samym wnętrzu pojazdu. Obszyta skórą deska rozdzielcza, czy też sportowe kubełkowe siedziska, to jedne z wielu modyfikacji, które zdecydowano się zastosować.

Youtube/Artur Owsiany

Youtube/Artur Owsiany

Efekt wytężonej oraz efektownej pracy można zobaczyć na poniższym filmie. Właścicielowi gratulujemy zarówno koncepcji, jak i cierpliwości oraz ogromnego wysiłku, który włożył w ten niezwykle interesujący projekt. Efekt końcowy jest dosłownie porażający.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.plPodobne artykuły

Subaru Impreza 22B

Katalog pojazdów

Wyjątkowe Subaru z 1998 roku sprzedane za ponad milion złotych. Ustanowiono nowy rekord

Czytaj więcej >
Audi A6 e-tron. Materiały Prasowe

Katalog pojazdów

Audi A6 e-tron - Niemcy zapowiadają kolejny elektryczny model

Czytaj więcej >