ZDrogi.pl
Policja Łuków

KPP Łuków

Podszywając się pod brata wynajął auto na minuty. Chwilę później doszło do kolizji

22 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Bardzo nietypowa sytuacja miała miejsce na jednej z ulic Łukowa. 15-latek doprowadził do kolizji, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Wraz z nim jechali jego równicy. Okazało się, że jeden z nich wypożyczył pojazd na minuty na prawo jazdy swojego brata.

Niezwykle nietypowy incydent miał miejsce tuż po godzinie 20.00 na jednej z ulic Łukowa (woj. lubelskie). Jeden z tamtejszych dzielnicowych otrzymał zgłoszenie o kolizji. Poszkodowany 18-latek poinformował, że sprawca porusza się białym pojazdem z kolorowymi napisami. Dodał również, że samochód poruszał się w kierunku centrum miasta.

Funkcjonariusz niezwłocznie rozpoczął poszukiwanie podejrzanego pojazdu. Bardzo szybko skojarzył, że może być to pojazd należący do mobilnej wypożyczalni. Jak się później okazało, miał rację, dzięki czemu szybko zlokalizował sprawcę drogowego incydentu.

Uszkodzony pojazd był zaparkowany na jednej z osiedlowych uliczek. Przy pojeździe znajdowali się dwaj nastolatkowie. Zeznali, że samochodem kierował ich 15-letni kolega, który ze strachu przed możliwymi konsekwencjami uciekł do domu.

CGTN

Dramat podczas wyprzedzania. Ciężarówka z ładunkiem zgniotła SUV-a jak puszkę - Wideo

CZYTAJ DALEJ

W trakcie wykonywania czynności związanych ze sprawą wyszło na jaw, że jeden z nich zabrał z domu prawo jazdy swojego starszego brata. 

Dzięki temu nastolatek mógł bez żadnego problemu, zdalnie wypożyczyć samochód z mobilnej wypożyczalni. W taki sposób mógł on jeździć ulicami miasta wraz ze swoimi kolegami.

Chłopak nie chciał być samolubny, dlatego podzielił się samochodem ze swoim kolegą, który chwilę później, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, uderzył w osobowe audi. Mundurowi ustalili, że nastolatek przejechał również na czerwonym świetle, podczas swojej brawurowej ucieczki. Na szczęście mały ruch na drodze zapobiegł potencjalnej katastrofie.

Sprawca zdarzenia potwierdził wersję swoich kolegów i dodał, że zbiegł z miejsca zdarzenia, ponieważ bał się ewentualnych konsekwencji swoich działań.

O kompletnie nieodpowiedzialnym zachowaniu nastolatków został poinformowany Sąd Rodzinny i Nieletnich, który zajmie się tą niezwykle nietypową sprawą.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl


Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Podobne artykuły

Lubuska Policja

Na drogach

Bez prawa jazdy pędził mustangiem prawie 180 km/h. Wewnątrz auta znajdował się mały chłopiec

Czytaj więcej >
Kierowca nissana cudem uniknął śmierci. Mógł uniknąć też obrażeń

Na drogach

Kierowca nissana cudem uniknął śmierci. Jak on to przeżył? - Wideo

Czytaj więcej >
Policjanci zatrzymali po pościgu 43-letniego kierowcę BMW. Mężczyzna podczas ucieczki potrącił funkcjonariuszkę

Na drogach

Kamienna Góra. Kierowca BMW potrącił funkcjonariuszkę - Był poszukiwany

Czytaj więcej >
Policja Świętokrzyska

Na drogach

Na podwójnym gazie szalał swoim traktorem. Zdemolował ogrodzenie i wjechał w dostawczaka

Czytaj więcej >
Kierowca białego busa potrącił rowerzystę. Wysiadł tylko po to, aby zabrać lusterko

Na drogach

Czekanów. Potrącił rowerzystę i wysiadł, aby zabrać lusterko. Policja szuka sprawcy - Wideo

Czytaj więcej >
Wybuch autobusu

Na drogach

Wyskakiwali jeden po drugim z płonącego autobusu. Wkrótce doszło do wybuchu - Wideo

Czytaj więcej >