ZDrogi.pl
Classic Auto Mail

Classic Auto Mail

Poczciwy Fiat 126p do kupienia w USA. Jego cena dosłownie zwala z nóg

30 Września 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Nie jest żadną tajemnicą, że Fiat 126p to niekwestionowana legenda rodzimych dróg. Poczciwy Maluch przez wiele lat służył tysiącom polskich rodzin, kreując setki niezapomnianych historii. Kultowy wóz został wystawiony na jednej z amerykańskich aukcji klasyków. Jego cena może skutecznie zaskoczyć każdego fana motoryzacji.

Już na samym wstępnie warto zaznaczyć, że Fiat 126p nie był dystrybuowany na terenie Stanów Zjednoczonych. Mimo wszystko, po tamtejszych trasach porusza się kilkanaście dobrze zachowanych egzemplarzy.

Na taki stan rzeczy istotny wpływ mają przedstawiciele amerykańskiej polonii, którzy z sentymentu do dawnych lat, importują te wyjątkowe pojazdy za ocean.

Classic Auto Mail

Maluch, który został wystawiony na aukcje, pochodzi z 1986 roku. Samochód został udostępniony do sprzedaży przez salon Classic Auto Mall z Morgantown w stanie Pensylwania.

W tym miejscu warto dodać, że wyżej wspomniany dealer od lat zajmuje się sprzedażą klasycznych pojazdów. Wśród nich znalazł się poczciwy Fiat 126p.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Prawo jazdy w aplikacji od 5 grudnia

Masz punkty karne? To ostatni dzwonek, aby coś z tym zrobić

CZYTAJ DALEJ

Na zdjęciach można zobaczyć, że jest to specjalny model tzw. pełny FL, charakteryzujący się szerokimi zderzakami i listwami bocznymi z tworzywa.

Classic Auto Mail

Dodatkowo pojazd posiada nowe wnętrze, które różni się od klasycznej wersji. Zasadniczą zmianą jest zdecydowanie bardziej rozwinięty zestaw wskaźników.

Classic Auto Mail

Wiadomo, że 11 lat temu prezentowany egzemplarz został gruntownie odrestaurowany na terenie Polski. Z ogłoszenia wynika, że samochód ma lekkie problemy z rozrusznikiem, aczkolwiek niezbędne części są już w drodze.

Co ciekawe, choć pojazd został w stanie Pensylwania zarejestrowany jako pojazd zabytkowy, posiada on z przodu polskie tablice rejestracyjne. WGM to w tym przypadku Grodzisk Mazowiecki.

Classic Auto Mail

Interesująca jest również aktualna cena. Obecny właściciel chce otrzymać za swój pojazd niebagatelną kwotę 12 tysięcy dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje ok. 47 000 zł.

Więcej szczegółów dotyczących kultowego Malucha można przeczytać tutaj.

Myślisz, że znasz się na motoryzacji? Te pytania zweryfikują twoją wiedzę

Pytanie 1 z 10

Polski Fiat 126p to inaczej?

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.p;

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.plPiotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie muscle cary również powodują u mnie szybsze bicie serca. Z wykształcenia Politolog. Aktualnie studiuje zarządzanie w Sporcie na Uniwersytecie Jagiellońskim. W szeroko pojętym pojęciu motoryzacji interesuje się motorsportem oraz nowoczesnymi technologiami

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Katalog pojazdów

Wyjątkowe Audi Grandsphere Concept. Najbardziej wyrafinowany sedan w historii marki

Czytaj więcej >

Katalog pojazdów

Premiera Tesli Roadster znów opóźniona. Auto trafi do klientów dopiero w 2023 roku

Czytaj więcej >

Katalog pojazdów

Rzadki Ford RS200 z 1989 roku trafił na sprzedaż. Wyprodukowano jedynie 140 egzemplarzy

Czytaj więcej >

Katalog pojazdów

Wyjątkowe Porsche 959 z 1989 roku może być twoje. Przejechało jedynie 961 km

Czytaj więcej >
Volkswagen

Katalog pojazdów

Koncepcyjny ID.Life ma być powiewem świeżości. Zdefiniuje rynek miejskich samochodów

Czytaj więcej >
Honda Tampa

Katalog pojazdów

Wyjątkowa perła motoryzacyjna. Ta Honda CRX przejechała ponad 1,6 miliona kilometrów

Czytaj więcej >