GMC Syclone V8
Źródło: zdrogi.pl

Po 30 latach powraca najszybszy pickup świata - Oto GMC Syclone

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
24 Czerwca 2020

Syclone V6 powstanie w liczbie 100 sztuk, natomiast mocniejszy wariant V8 liczbie tylko 50 egzemplarzy.

Po 30 latach powraca najszybszy pickup świata - Oto GMC Syclone

Mowa oczywiście o nowej generacji pickupa przygotowanego w duchu pierwowzoru o tej samej nazwie, który 30 lat temu był najszybciej przyspieszającym samochodem na świecie.

Nowy model również otrzyma silnik z doładowaniem i napęd na cztery koła, ale żeby odzyskać tytuł najszybszego pickupa świata, wyciśnięto z silnika aż 760 KM!

Zatem w nowej odsłonie GMC Syclone będzie nie tylko najlepiej przyspieszającą, ale i najmocniejszą półciężarówką świata produkowaną, w krótkiej, ale jednak serii.

Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na półWideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na półCzytaj dalej

Dawcą do skonstruowania nowego Syclona będzie GMC Canyona, pod którego maską zapracuje motor o pojemności 5,3 litra ze sprężarką. Dzięki niej udało się wycisnąć z silnika L83 aż 760 KM mocy i 813 Nm momentu obrotowego.

Motor już w serii będzie kompletnie „zakuty". Za przeniesienie potężnej mocy silnika odpowiadać będzie napęd na cztery koła realizowany przez 8-biegową automatyczną skrzynię 8L90E.

Syclone V8

Moc przenoszona na asfalt będzie w proporcji 62 proc. na tył i 38 proc. na przód.

Samochód oparto na GMC Canyon w wersji Extentended Cab, czyli przedłużonej z pojedynczą kabiną. Nadwozie pokryto, charakterystycznym dla modelu Syclone sprzed 30 lat, czarnym lakierem i ozdobiono czerwonymi akcentami.
Pojazd zbudowała firma Specialty Vehicle Engineering, będąca w pewnym sensie nadwornym tunerem produkcyjnych modeli koncernu GM.

Jeśli 760-konna ciężarówka jest dla was zbyt mocna, to w ofercie znajdziemy też słabszą wersję z silnikiem V6 o pojemności 3,6 l i mocy 461 KM z napędem na jedną oś lub AWD.

Syclone V8

Pełna nazwa słabszego modelu to Syclone Limited Edition 455HP Sport Truck. Paradoksalnie jednak, ze względu na znacznie większe gabaryty auto przyspiesza do 60 mil na godzinę w 4,5 s, czyli wolniej od oryginału o 0,2 s.

Syclone V6 powstanie w liczbie 100 sztuk, natomiast mocniejszy wariant V8 liczbie tylko 50 egzemplarzy.

Zobacz także:

1. Skandaliczna sytuacja na parkingu. Polscy kierowcy oferowali Ukraińcom wspólne picie napoi wyskokowych. Gdy ci odmówili wywiązała się bójka
2. Wideo - Wracał po wypadku uszkodzonym autem. Chwilę później spowodował kolejny
3. Tragiczny wypadek dwóch BMW. Zginęły dwie młode osoby

Następny artykuł