ZDrogi.pl
Piotr Kraśko od sześciu lat jeździł bezprawnie samochodem

Jakub Kaminski/East News

Piotr Kraśko od 6 lat bezprawnie jeździł samochodami. Został skazany

13 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Znany polski dziennikarz i prezenter telewizyjny został skazany za jazdę samochodem bez uprawnień. Piotr Kraśko stracił prawo jazdy sześć lat temu i od tamtego czasu nie powinien wsiadać za kierownicę. Jak donosi „Super Express”, dziennikarz wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej w kwietniu tego roku.

Z informacji uzyskanych przez redakcję „Super Expressu” wynika, że policjanci zatrzymali kierującego samochodem dziennikarza na terenie województwa podlaskiego. Policjanci, sprawdzając pojazd i kierowcę w systemach, ustalili, że już od wielu lat kierowca nie ma uprawnień do kierowania pojazdem.

Piotr Kraśko przez wiele lat prowadził samochód bez uprawnień

Jak donosi portal goniec.pl, pierwsze informacje o utracie prawa jazdy przez Piotra Kraśkę pojawiły się już w 2009 roku, gdy prezenter miał przekroczyć dozwoloną liczbę punktów karnych. W 2014 roku ponownie stracił uprawnienia - tym razem, aby je odzyskać, dziennikarz musiał ponownie zdać egzamin na prawo jazdy. Jak się okazało, wcale do niego nie przystąpił.

- W 2015 r. prawomocnie utracił uprawnienia decyzją prezydenta Warszawy. Od tego momentu każdorazowe kierowanie samochodem to już przestępstwo - zacytowała słowa swojego informatora redakcja „Super Expressu".

Przez ostatnie sześć lat prezenter bez skrępowania wsiadał za kółko. Jak donosi informator „Super Expressu”, prokuratura postawiła Piotrowi Kraśko zarzuty, a dziennikarz przyznał się do winy.

Piotr Kraśko przyznał się do winy i usłyszał wyrok

Piotr Kraśko został skazany na karę 7,5 tys. zł grzywny i otrzymał kolejny rok zakazu prowadzenia pojazdów. Prokuratura złożyła odwołanie od wyroku nakazowego i wydała taki sam wyrok w normalnym procesie sądowym.

Prokuratura zapowiadała również apelację w tej sprawie, a dziennikarzowi groziło nawet do dwóch lat więzienia. Ostatecznie jednak zrezygnowano z odwołania, a wcześniejszy wyrok stał się prawomocny. Piotr Kraśko do tej pory nie skomentował publicznie medialnych doniesień. Najprawdopodobniej sąd wziął pod uwagę m.in. dotychczasową niekaralność gwiazdy.

Mercedes AMG SLS  Rowana Atkinsona/MercedesBlog

Motoryzacyjne ciekawostki, czyli najciekawsze auta Jasia Fasoli - Galeria

Rowan Atkinson, czyli serialowy Mr. Bean lub, po naszemu Jaś Fasola, jest wielkim fanem motoryzacji. Nie każdy sobie zdaje sprawę z tego, jak poważną kolekcją dysponuje powszechnie lubiany aktor.

Zobacz galerię >

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Piotr SzczurowskiAutor

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Toyota wprowadza subskrypcję na elementy wyposażenia

Aktualności

Toyota wprowadza abonamenty. Klienci będą musieli płacić latami za wyposażenie

Czytaj więcej >
18-latka zginęła w wypadku. Jechała z parą bliźniaków. Nikt nie przyznał się do prowadzenia auta/Zdjęcie archiwalne z miejsca wypadku: KMP w Nowym Sączu

Aktualności

18-letnia Angelika zginęła w wypadku. Autem jechali bliźniacy. Żaden się nie przyznał

Czytaj więcej >
Od maja 2022 r. nowy wzór dowodów rejestracyjnych

Aktualności

Od maja 2022 r. nastąpi ważna zmiana. Opublikowało nowy wzór dowodu rejestracyjnego

Czytaj więcej >
Piłkarze Legii zaatakowani przez pseudokibiców

Aktualności

Autobus Legii zaatakowany przez pseudokibiców. Ucierpieli piłkarze

Czytaj więcej >

Aktualności

Dramatyczny finał egzaminu na „prawko". Auto wpadło do rzeki

Czytaj więcej >
Nowe uprawnienia dla kierowców. Prezydent podpisał ustawę

Aktualności

Radni przegłosowali. Rondo Dmowskiego otrzyma nową nazwę

Czytaj więcej >