Pijany kierowca potrącił mężczyznę
Źródło: https://wszczecinie.pl/: Marcin Kędziora

Dramatyczny wypadek podczas próby obywatelskiego zatrzymania. Pijany kierowca potrącił mężczyznę

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
31 Grudnia 2020

Pijany kierowca umyślnie potrącił 22-latka, który dostrzegł jego nieodpowiedzialne zachowanie. Gdy młody mężczyzna wzywał policję, kierowca wjechał w niego autem. 22-latek jest w ciężkim, choć stabilnym, stanie.

Trzy miesiące w areszcie spędzi kierowca ze Szczecina, który w 24 grudnia potrącił mężczyznę, który próbował go zatrzymać. Sprawca wypadku był kompletnie pijany i będzie odpowiadał za usiłowanie zabójstwa.

Pijany kierowca potrącił mężczyznę. 22-latek potrącony przez samochód w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Jak donosi portal wszczecinie.pl, do dramatycznych wydarzeń doszło w wigilijny wieczór tuż obok stacji benzynowej na osiedlu Gumieńce w Szczecinie. 22-latek zobaczył, że kierowca, który wjechał na stację benzynową, jest prawdopodobnie pod wpływem alkoholu.

Pijany kierowca potrącił 22-latka

Wyciągnął telefon i zadzwonił po policję - pijany kierowca to zauważył, wrzucił bieg wsteczny i z impetem ruszył, potrącając 22-latka. Uszkodził też zaparkowane samochody.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Młody mężczyzna doznał ciężkich obrażeń. Gdy na miejscu zjawił się zespół pogotowia, 22-latek był nieprzytomny, miał uraz śródczaszkowy. Jego stan był bardzo ciężki, lekarze musieli walczyć o życie 22-latka. Udało się ustabilizować stan mężczyzny, ale wciąż określany jako ciężki.

Pijany kierowca trafił do aresztu

Mężczyzna, w chwili zatrzymania przez policję, miał ponad półtora promila alkoholu. Śledztwo w sprawie tego zdarzenia prowadzi prokuratura. Pijany kierowca odpowie za usiłowanie zabójstwa oraz spowodowanie ciężkiego i długotrwałego uszczerbku na zdrowiu.

Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o areszt, do którego przychylił się sąd.

Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł