Pijany kierowca potrącił 14-latkę
Źródło: Materiały Policyjne

Mazowieckie. Pijany kierowca śmiertelnie potrącił 14-latkę

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
30 Listopada 2020

Pijany kierowca Skody Superb potrącił 14-latkę. Dziewczyna wskutek odniesionych obrażeń zmarła na miejscu. Kierowca miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i wkrótce usłyszy zarzuty.

Do tragicznego wypadku doszło w Młodyninie w powiecie mławskim. Pijany kierowca potrącił 14-latkę.

Do zdarzenia doszło w piątek 27 listopada po godz. 16.00 w Młodyninie w woj. mazowieckim. Jak podaje policja w Mławie, 44-letni kierowca miał 1,7 promila. Młoda dziewczyna na skutek odniesionych obrażeń zmarła na miejscu.

"Ze wstępnych ustaleń i czynności na miejscu zdarzenia wynika, że na prostym odcinku drogi, kierujący samochodem osobowym marki Skoda Superb, mieszkaniec pow. mławskiego, potrącił 14-letnią pieszą" - przekazała asp. Aneta Prusik z policji.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Pijany kierowca został już zatrzymany

Na miejscu zdarzenia przez wiele godzin pracowali policjanci i prokurator. Celem ich działań było ustalenie dokładnych przyczyn i okoliczności tragicznego wypadku. 44-latek to mieszkaniec powiatu mławskiego. Został zatrzymany przez policję i doprowadzony na komisariat.

Pijany kierowca potrącił 14-latkę

Policja przypomina, że każda osoba, która piła po wypiciu alkoholu decyduje się usiąść za kierownicą, stwarza olbrzymie zagrożenie bezpieczeństwa na drodze dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Pijany kierowca potrącił 14-latkę. Prawo nie przewiduje taryfy ulgowej

Kodeks karny nie przewiduje taryfy ulgowej dla sprawców wypadków. Surowe konsekwencje ponoszą kierowcy za spowodowanie nie tylko śmierci osób trzecich, lecz również obrażeń. Artykuł 157 dotyczy naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym mówi:

1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Jeśli w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę ktoś zginął, to konsekwencje są znacznie poważniejsze:

Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł