Pijany kierowca uderzył kradzionym autem w autobus
Źródło: Materiały Policyjne

Prawdziwa kumulacja. Pijany kierowca w kradzionym aucie spowodował kolizję i uciekł

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
28 Stycznia 2021

Pijany kierowca spowodował wypadek, uderzając w autobus komunikacji miejskiej. Mężczyzna zbiegł pieszo z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanym. Okazało się, że miał na swoim koncie imponująca listę przewinień - prowadzenie pod wpływem, kradzież auta, ucieczkę z miejsca wypadku, spowodowanie wypadku, nieudzielenie pomocy poszkodowanym... długo wymieniać.

Ciężko wyobrazić sobie większe nagromadzenie przewinień, niż to, z którym do czynienia mieli policjanci z Dąbrowy Górniczej.​

30-letni mieszkaniec Będzina kierował pod wpływem alkoholu i uderzył kradzionym samochodem w autobus linii miejskiej. Następnie mężczyzna uciekł, nie udzielając pomocy poszkodowanym.

Policjanci z Dąbrowy Górniczej otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego. Na miejscu okazało się, że samochód osobowy uderzył w tył autobusu.

Pijany kierowca uderzył kradzionym autem w autobus

Pijany kierowca zbiegł pieszo z miejsca zdarzenia.

Po wysłuchaniu relacji świadków policjanci stworzyli rysopis kierowcy Opla, który uciekł bez udzielania pomocy poszkodowanym.

Jak się potem okazało, w wyniku zderzenia osobówki w autobus 60-letnia pasażerka komunikacji miejskiej upadła i straciła przytomność. Na miejscu też pozostał 33-letni pasażer Opla, który został w nim zakleszczony. Dopiero interwencja strażaków uwolniła mężczyznę z wraku.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Pijany kierowca uderzył kradzionym autem w autobus

Pijany kierowca został zatrzymany niedługo później

Poszkodowany nie odniósł poważniejszych obrażeń i, wraz z pasażerką autobusu, został przewieziony do szpitala.

Już kilka minut później, na jednej z ulic w pobliżu miejsca zdarzenia, policjanci prewencji wraz z patrolem drogówki zatrzymali pijanego mężczyznę. Wygląd 30-latka odpowiadał rysopisowi kierowcy Opla. Wyszło też na jaw, że samochód, którym podróżował, został skradziony mieszkańcowi Bytomia.

30-latek został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kradzieży pojazdu i nieudzielenia pomocy osobom w stanie zagrożenia życia. Ponadto odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie wypadku.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł