Pijany kierowca uderzył w naczepę
Źródło: Materiały Policyjne

Pijany kierowca najechał na naczepę TIR-a. Cudem wyszedł z tego cało

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
12 Stycznia 2021

Pijany kierowca wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu ul. Braterskiej i ul. Baczyńskiego w Namysłowie i uderzył w naczepę TIR-a. Jego auto zostało zniszczone. Oglądając zdjęcia z miejsca zdarzenia, trudno uwierzyć, że kierowca wyszedł z tego bez szwanku.

W sobotę 9 stycznia policjanci z namysłowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką na skrzyżowaniu ul. Braterskiej i ul. Baczyńskiego w Namysłowie.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali rozbitego Volkswagena Golfa, którego kierowca miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna, oprócz utraty uprawnień do kierowania i wysokiej grzywny, może zostać pozbawiony wolności nawet na 2 lata.

Pijany kierowca uderzył w naczepę. Stracił prawo jazdy

W trakcie wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia policjanci wykonali badania alkomatem, aby sprawdzić trzeźwość kierowców obu pojazdów.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Pijany kierowca uderzył w naczepę

Podejrzewany o wymuszenie pierwszeństwa przejazdu, kierowca osobowego Volkswagena miał w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Pijany kierowca cudem wyszedł z tego bez szwanku. Inni uczestnicy zdarzenia także nie doznali żadnych obrażeń ciała.

Oprócz spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 49-letni sprawca będzie odpowiadał za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na terytorium Polski oraz minimalnie 5000 zł grzywny.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł